وقتی اینستاگرام با ارسال ایمیل سعی در باز گرداندن کاربرانش دارد

چهار سال و نیم از عمر اینستاگرام می گذرد و این یعنی بی نهایت عکس زیبایی که مرتبا هم بر تعدادشان افزوده می شود. این اپلیکیشن دیگر جوانی سابق را ندارد و از طرفی هم نمی خواهد کاربران سابقش را از دست بدهد.

اما ایمیل هنوز زنده است و خوشبختانه اینستاگرام می تواند زیباترین عکس های خود را برای کاربرانش ایمیل کند؛ نرخ بالای ایمیل های باز شده نشان می دهد که مردم هنوز هم از پست الکترونیک خود استفاده می کنند.

اگر خاطرتان باشد، توئیتر چندی پیش یک استارتاپ را خریداری کرد تا بهترین توئیت هایی که ممکن است از دست داده باشید را برای کاربران خود ارسال کند و حالا ظاهرا اینستاگرام دست به چنین کاری زده و قصد دارد با ارسال ایمیل هایی تحت عنوان «های لایت ها» تعدادی از برترین تصاویر و پست های افرادی که دنبال می کنید را برای شما ارسال کند.

با دیجیاتو همراه باشید.

شاید بسیاری با دیدن این ایمیل ها خوشحال شوند اما ارسال آنها ممکن است برای بسیاری آزار دهنده باشد و متاسفانه باید بگوییم که ایمیل های اینستاگرام فاقد تنظیمات لازم هستند و در صورت انتخاب دکمه Unsubscribe راهی برای دریافت مجدد این ایمیل ها برای شما وجود نخواهد داشت.

های لایت های اینستاگرام علیرغم آزار دهنده بودن برای برخی، می توانند مشکل رایج شبکه های اجتماعی دیگر که فید مطالب کاربران را به صورت زنده و برعکس (جدیدترین به قدیمی ترین) نشان می دهد را حل کنند و قطعا قادرند بر شبکه هایی مانند توئیتر اثر بگذارند، اما در مورد فیسبوک که صرفا به ارائه مطالب مرتبط می پردازد، قضیه اندکی فرق می کند.

مشکل دریافت «فید فیلتر نشده» زمانی رخ می دهد که کاربران تعداد زیادی از افراد را که آنها نیز مرتبا مطالبی را به اشتراک می گذارند، دنبال نمایند. همین مساله نوعی آشفتگی را در اکانت فرد به وجود می آورد و دست آخر به کم شدن میزان استفاده کاربر می انجامد.

این مساله همچنین می تواند این گروه از استفاده کنندگان را از دنبال نمودن افراد جدید منصرف نماید و به همین دلیل پیدا کردن مخاطب برای کاربران جدید اینستاگرام دشوار خواهد شد و به تدریج این شبکه اجتماعی را ترک می کنند.

اما این مشکلات با نمایش محبوب ترین محتوی در شبکه کاربران تا حدودی قابل تعدیل است. توئیتر برای حل این مشکل استارتاپ RestEngine را خریداری کرد و تا چندین سال کمپین های مختلف ایمیلی به راه انداخت و برای کاربرانش ایمیل هایی تحت عنوان های لایت ارسال می کرد تا اینکه تصمیم گرفت صفحه ای به نام Discover را ایجاد کند.

فیسبوک نیز راهکارها و تدابیر مختلفی را برای درگیر کردن کاربرانش انتخاب نمود و از ارسال ایمیل و پیام های متنی برای این منظور بهره گرفت. به تازگی هم خبر رسیده که این شبکه اجتماعی نوتیفیکیشن هایی را در صورت ازدواج کردن دوستانتان با یکدیگر برای شما ارسال می کند.

حالا اینستاگرام به مرحله ای از پختگی رسیده که در نظر دارد کاربران غیر فعال خود را نیز وارد بازی کند. ناگفته نماند که این اپلیکیشن در حال حاضر 300 میلیون کاربر ماهانه دارد اما این رقم در برگیرنده همه استفاده کنندگانش می شود و حتی آنهایی که به ندرت اکانت خود را چک می کنند را هم شامل می شود.

اما برای آنکه اینستاگرام ماموریت خود (که همانا اشتراک گذاری لحظات کاربرانش است) را به انجام برساند و در کنار آن کاری کند که چرخ کسب و کار وابسته به تبلیغاتش هم بچرخد، لازم است که کاربران مرتبا فید آن را مرور نمایند.

استراتژی اپلیکیشن مذکور برای انجام این کار هم ظاهرا جلوگیری از خارج شدن عکس ها از روی وال های آن است. توسعه دهندگان این اپ تصمیم گرفتند که به توئیتر اجازه رندر کردن عکس هایش را ندهند و به همین دلیل کاربران مجبور می شوند که از اینستاگرام استفاده کنند.

اما حالا ظاهرا اوضاع برای این اپلیکیشن خوب نیست و سازندگان آن امید دارند آنهایی که به ندرت به حساب شان سر می زنند را هم باخود همراه کنند و این گروه را نیز در جریان عکس هایی که ممکن است از دست داده باشند قرار دهند.

مطالب مرتبط

توئیتر به کاربران پرطرفدارش یادآور می شود: تصاویر اینستاگرام را به اشتراک نگذارید

یورز های اپلیکیشن رسمی توئیتر از سال 2012 مستقیما قادر به دیدن تصاویری که به اینستاگرام لینک داده شده اند نیستند. این اتفاق زمانی افتاد که اینستاگرام ناگهان تصمیم گرفت کارت هایی (تصاویر کوچکی) را که در تایم لاین توئیتر نمایش داده می شد را غیر فعال نماید. از آن موقع به بعد کاربران برای دیدن تصاویری که... ادامه مطلب

گوگل مپس به شما امکان می دهد که هر نقطه ای را به بازی پک من تبدیل کنید

گوگل امکان جدیدی را به سرویس مپس افزوده که به شما امکان می دهد هر موقعیت مکانی روی نقشه را به بازی پک من تبدیل کنید و تمام کاری که باید انجام دهید این است که روی آیکن این بازی در گوشه پایین سمت چپ سرویس مذکور کلیک نمایید. در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه... ادامه مطلب

توییتر نمایش تایم لاین «مبتنی بر الگوریتم» به کاربران در گوشه و کنار جهان را آغاز کرد

بعد از سال ها بررسی و ماه ها آزمایش روی کاربران و دریافت بازخوردهای آنها، توییتر از امروز عصر، نسخه ای جدید از تایم لاین خودش را ارائه کرده است که در آن توییت ها به جای زمان انتشار بر حسب میزان اهمیت، علاقه مندی ها و مُراودات کاربر با سایرین ارزش گذاری شده و... ادامه مطلب

اینستاگرام ماهیانه چهارصد میلیون کاربر فعال دارد

اینستاگرام اخیرا به رکورد تازه ای دست یافته است: 400 میلیون کاربر فعال در هر ماه. این آمارها مربوط به خبری است که روز گذشته منتشر گردید و درست 10 ماه پس از آن اعلام می شود که این اپلیکیشن رکورد 300 میلیون کاربر فعال ماهانه را شکست. رشد اینستاگرام از 200 میلیون به 300 میلیون... ادامه مطلب

دولت روسیه در خصوص خطرات گرفتن تصاویر سلفی به شهروندان این کشور هشدار می دهد

دولت روسیه این هفته در میان کمپین های خود که برای مردم به نمایش در می آورد، از خطرات گرفتن تصاویر «سلفی» یاد کرده و قصد دارد افراد را نسبت به برخی موقعیت های خطرسازی که ممکن است در آن قرار گیرند، آگاه کند. کمپین یاد شده و تصاویر آن، در واقع از سوی وزارت کشور روسیه،... ادامه مطلب

جک دورسی در ۹۰ روز ابتدایی مدیریت بر توییتر چه اقداماتی انجام داد؟

سه ماه پیش وقتی سهام داران توییتر از «جک دورسی» درخواست کردند مدیریت کلی مجموعه را خودش در دست بگیرد، امید داشتند تا این شرکت پس از مدتی با اوضاع روبراهی مواجه گردد. اکنون بیش از ۹۰ روز از مدیریت دائمی دورسی بر مجموعه توییتر سپری شده و او در این مدت بیشتر استعداد "فروشندگی" اش... ادامه مطلب

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x