پهپاد کوچکی که پس از انجام وظیفه، خود را نابود می کند

پهپاد کوچکی که پس از انجام وظیفه، خود را نابود می کند

پهپاد کوچکی که پس از انجام وظیفه، خود را نابود می کند

محققین حوزه رباتیک دانشگاه MIT همواره به خاطر نوآوری های بی همتایشان نام خود را در سر خط خبرهای روز دنیا قرار می دهند و این بار اما به خاطر ساخت نوعی پهپاد بسیار کوچک خبرساز شده اند.

این ربات کوچک یک سوم گرم وزن دارد و طول آنها تنها ۱.۷ سانتی متر است. پهپاد مورد بحث زمانی که فعالیت خود را شروع نکرده به شکل یک کاغذ صاف و  مسطح است، اما پس از آنکه از طریق یک منبع حرارتی کوچک فعال شد، شکلی پیچیده به خود می گیرد و آنگاه است که می تواند با سرعتی معادل ۳ سانتی متر در ثانیه حرکت (یا حتی شنا) کند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

حرکات این درون با استفاده از دو مجموعه آهنربا صورت می گیرند: نخست یک آهنربای نئودیمیم که در داخل بدنه ربات تعبیه شده و دوم چهار کویل (سیم پیچیده شده) الکترومغناطیسی که درست در زیر سطح عملیاتی دستگاه قرار گرفته اند و برحسب نیاز، امواج مغناطیسی را جذب می کنند.

آهنرباها از لحاظ فنی، امواجی با فرکانس ۱۵ هرتز را تولید می کنند که با استفاده از آن، آهنربای کویل آنبورد شروع به چرخش می کند و ربات را به حرکت در می آورند.

پس از آنکه کارتان با این ربات تمام شد می توانید آن را به داخل محلول استون بیاندازید، به این ترتیب کلیه ساختارهای خارجی آن حل می شوند و صرفا آهنربایش باقی می ماند.

تیم پژوهشگران دانشگاه MIT به سرپرستی Shuhei Miyashita این ربات را در کنفرانس ICRA 2015 رونمایی کرد که روز گذشته در سیاتل برگزار شد.

این تیم امید دارد نسخه های بعدی این پرنده کوچک را به شیوه ای بسازد که به کلی در استون حل شوند و علاوه بر این بتوانند در بدن انسان خود را تا کنند و عملکردی خودمختار داشته باشند و سپس بدون آنکه اثری از خود بر جای بگذارند به طور کامل حل شوند.

نظرات ۲۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل