نمایشگر ۱۸ اینچ LG با قابلیت رول شدن،‌ هفته آینده معرفی می شود

ال جی در هفته ی آینده، یک نمایشگر ۱۸ اینچ OLED و خمیده را در کنفرانس Society for Information Display به نمایش خواهد گذاشت.

بنا به گفته های LG Display، می توان نمایشگر یاد شده که ضخامتی در حد کاغذ دارد را با شعاع ۳ سانتیمتر، به شکل رول درآورد، بدون اینکه هیچ آسیبی به نحوه کارکردش وارد گردد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این نمایشگر ۱۸ اینچی در روز سه شنبه آینده در کنفرانس یاد شده توسط LG Display به نمایش کشیده خواهد شد تا دستاوردهای بزرگ این شرکت در زمینه توسعه تلویزیون های خمیده را به رخ رقبا کشد. مدیر بخش تکنولوژی شرکت ال جی دیسپلی به نام Byeong Kang نیز قصد دارد همزمان با ارائه این نمایشگر، در خصوص «موقعیت و چالش هایی که صنعت نمایشگرها با آنها رو به رو هستند» سخن گوید.

اگر به خاطر داشته باشید، دو هفته پیش نیز ال جی یک نمایشگر ۵۵ اینچ با فناوری OLED، وزن ۱.۹ کیلوگرم و ضخامت کمتر از یک میلیمتر معرفی کرد که «کاغذ دیواری» نام داشت.

برخی تحلیلگران باور دارند که تکنولوژی OLED، در آینده تحولات بسیاری ایجاد خواهد کرد. با استفاده از این فناوری، می توان پنل هایی بسیار نازک را توسعه داد که جدا از ضخامت اندکشان، قابلیت خم شدن تا حد زیادی را نیز دارند.

ترکیبات تشکیل دهنده در پنل های OLED می توانند نور مورد نیاز خود را نیز تامین کنند و همین موضوع، باعث حذف اجزایی برای نور رسانی بخش پشتی پنل می گردد و در اصل، راز نازکی بیش از اندازه OLED نیز در همین موضوع نهفته است؛ قابلیتی که پنل های OLED را نه تنها در تلویزیون ها، بلکه در محصولات و گجت های مختلف، مخصوصا پوشیدنی ها، بسیار پرطرفدار کرده.

ویجیاتو

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟