گوگل با الگوریتم Im2Calories، قصد شمارش کالری ها در تصاویر مربوط به غذا را دارد

اینستاگرام این روزها تبدیل به مکانی شده برای قرار دادن تصاویر مربوط به غذا. از طرف دیگر گوگل در کنفرانس I/O، قابلیت های بسیار ویژه و پیشرفته ای از یاد گیری ماشینی خود را به نمایش کشید؛ اکنون غول جستجوی اینترنتی می خواهد دامنه تسلط هوش مصنوعی خود را گسترش داده تا بتواند حدس زند کالری های موجود در هر تصویر مربوط به مواد غذایی، چه تعداد هستند.

نام این پروژه برای گسترش هوش مصنوعی گوگل، Im2Calories است و به سادگی می خواهد درک کند در هر تصویر که از یک ظرف پر از مواد غذایی تهیه شده، چند کالری وجود دارد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

آقای کوین مورفی، یکی از محققان متخصص در زمینه الگوریتم و نظریه های مربوط به هوش مصنوعی که در آزمایشگاه های گوگل مشغول به کار است در مورد Im2Calories می گوید: «هوش مصنوعی برای انجام چنین کاری، باید قادر گردد تا عمق پیکسل ها را در یک تصویر بسنجد و برای اینکار، در مجموع، باید الگوریتمی برای عمق-سنجی به هوش مصنوعی اضافه گردد تا سپس بتوان اندازه و نوع غذا را تشخیص داد و در نهایت نیز کالری اش را تخمین زد.» آقای مورفی همچنین باور دارد تا برای کارکرد صحیح چنین الگورتمی، نیازی به داشتن یک تصویر با کیفیت بسیار بالا نیست.

مورفی همچنین می گوید که در ابتدا، شاید هوش مصنوعی گوگل نتواند به شکل کاملا صحیح، میزان کالری موجود در غذا را تشخیص دهد اما با گذشت زمان و همچنین استفاده کاربران از این الگوریتم و به اشتراک گذاری تصاویر، دقت آن نیز به سرعت بهبود پیدا خواهد کرد.

لازم به ذکر است که مورفی معتقد است از الگوریتم توسعه یافته، سپس می توان استفاده های دیگری نیز به عمل آورد؛ برای مثال تخمین الگوهای ترافیکی که می توانند به رانندگان کمک کنند تا به سادگی جای پارک مناسبی پیدا نمایند.

آقای Jason Freidenfelds، سخنگوی گوگل نیز در همین خصوص به Cnet می گوید: «الگوریتم Im2Calories در حال حاضر صرفا در مرحله ابتدایی و تحقیقاتی قرار دارد و هنوز مشخص نیست چه زمانی به محصولات و سرویس های ما راه پیدا کند.»

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟