اپل و شواهد تازه ای مبنی بر توسعه یک قلم هوشمند برای آیپد

شواهد تازه ای مبنی بر توسعه ی یک قلم هوشمند یا استایلوس از سوی اپل منتشر گشته و این امر را کاملا مشخص می نماید که شرکت ساکن کوپرتینو واقعا در حال آماده سازی یک قلم هوشمند است.

کمپانی یاد شده به تازگی یکی از پتنت های خود را بروز رسانی نموده؛ پتنتی که در آن ذکر گشته «بخش هایی» می توانند به شکل مغناطیسی به آیپد متصل گردند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در پتنت یاد شده، ذکر شده که بخش های مختلفی می توانند به شکل مغناطیسی به آیپد متصل شوند؛‌ب خش هایی نظیر استایلوس، نگه دارنده ی قلم، کیبورد، دوربین، دستگاه مخصوص خواندن کارت های اعتباری و همچنین دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات. لازم به ذکر است که پتنت مورد بحث، ابتدا در فوریه سال ۲۰۱۴ به ثبت رسیده است.

اپل البته همواره پتنت هایش را به محصولات نهایی راه نمی دهد، اما این بار برای توسعه یک قلم هوشمند، تصمیم خود را گرفته. ایده ای که استیو جابز به شکل مشخص از آن متنفر بود. او برای اولین بار در کنفرانس سال ۲۰۰۷ تنفرش را از قلم های هوشمند ابراز کرد: «چه کسی یک استایلوس می خواهد؟ باید به سختی آنها را از موبایل جدا کنید، دوباره سر جایشان برگردانید، گاهی گمشان می کنید؛ هیچکس از استایلوس استفاده نمی کند.» وی همچنین به والتر آیزاکسون، نویسنده ی زندگی نامه اش گفت: «صرفا کافیست که به سراغ ایده ی استفاده از استایلوس بروید تا کارتان تمام شود.»

اپل اما اکنون دو پتنت جامع برای استفاده از قلم هوشمند در محصولاتش دارد؛ حقیقت امر نیز این است که استایلوس برای گرافیست ها و همچنین افرادی که آیپد را برای مقاصد کاری استفاده می کنند، بسیار کارا خواهد بود. از طرف دیگر همکاری شرکت مورد بحث با IBM را نیز باید در نظر داشت که باعث توسعه و تولید اپلیکیشن های سازمانی زیادی برای آیپد خواهد شد.

جدید ترین پتنت اپل البته به نوعی گویای این مطلب است که استایلوس آیپد، درون خود دستگاه جای نگرفته و به عبارتی، به بدنه ی آن متصل می گردد. بر اساس تصویر ذیل، گمانه زنی می شود که اپل در کنار قلم هوشمند، در حال توسعه یک نگه دارنده ی مغناطیسی برای قلم هوشمند خود است.

ipad stylus

در پتنت یاد شده همچنین ذکر گشته که آیپد می تواند اتصال نگه دارنده و قلم را به بدنه ی خود حس می کند. از طرف دیگر در این تصویر، دستگاه خواندن اطلاعات کارت های اعتباری را مشاهده می کنید که به شکل مغناطیسی به بدنه ی آیپد متصل گشته.

patent card reader

همانگونه که گفتیم این پتنت در فوریه سال گذشته به ثبت رسیده اما در سه ماهه ابتدایی سال جاری بروز رسانی شده؛ باید منتظر بود و دید فرداشب مدیران کمپانی یاد شده در خصوص آیپد و استفاده از قلم هوشمند در آن چیزی برای گفتن دارند یا خیر.

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟