بلک بری ممکن است در آینده یک موبایل اندرویدی را روانه بازار کند

بر اساس گزارشی که به تازگی در رویترز منتشر شده، به نظر می رسد که بلک بری قصد دارد برای موبایل های بعدی خود، از سیستم عامل اندروید استفاده کند.

این شرکت کانادایی در حال حاضر تنها ۱ درصد از سهم بازار تلفن های هوشمند را در اختیار دارد و امیدوار است با این اقدام، بتواند کاربران بیشتری را به جمع مشتریان خود اضافه نماید.

بلک بری البته قصد دارد ورودی متفاوت را به دنیای اندروید داشته باشد. بر اساس شنیده ها، موبایلی با صفحه کلید کشویی اولین گزینه ای است که سازنده کانادایی قصد دارد آن را به سیستم عامل اندروید مجهز نماید.

البته بلک بری پیش از این نیز علاقه خود را به اندروید نشان داده است. سیستم عامل BlackBerry 10 از قابلیت اجرای اپلیکیشن های اندروید بهره می برد و اپلیکیشن BBM Messenger نیز از نسخه ای ویژه برای اندروید برخوردار است.

مسئولین بلک بری در رابطه با این موضوع به رویترز چنین گفته اند: «ما در مورد شایعات هرگز اظهار نظر نمی کنیم، اما باید بگوییم که به سیستم عامل BlackBerry 10 متعهد هستیم. به عقیده ما این سیستم عامل راهکارهایی امنیتی را در اختیار کاربران قرار می دهد، که در میان رقبا بی نظیر است.»

بی شک ارائه سرویس های امنیتی بلک بری بر روی سیستم عامل محبوب اندروید، می تواند سازمان ها و کاربران بسیاری را به سوی خود جلب نماید و این موضوع قطعا بر روی سهم بازار این شرکت تاثیر مثبت خواهد گذاشت. شایان ذکر است که بلک بری هم اکنون تکنولوژی امنیتی خود را در قالب نرم افزار Knox در اختیار کاربران سامسونگ گذاشته است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟