برخی از ساعت های هوشمند سامسونگ و ال جی از آسیب پذیری امنیتی رنج می برند

ساعت های هوشمند، شخصی ترین گجت های الکتریکی هستند که تا کنون تولید شده اند؛ محصولاتی که اطلاعات شخصی بسیاری را در مورد کاربر خود جمع آوری می نمایند. مشخصا کاربران نیز امید دارند که این اطلاعات، به شکل حفاظت شده ای نگهداری گردند اما بر اساس گزارش Cnet،‌ محققان دانشگاه New Haven اذعان داشته اند که برخی از ساعت های هوشمند ساخته شده توسط کمپانی های ال جی و سامسونگ، به سادگی قابلیت هک شدن را داشته و دارای آسیب پذیری امنیتی جدی هستند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

تحقیق مورد بحث، بر روی اولین نمونه از G Watch از LG و همچنین Gear 2 Neo از سامسونگ تمرکز کرده و مشخص شده که گجت های پوشیدنی مورد بحث، از رمزگذاری داده ها استفاده نمی کنند.

محققان با این آزمایش به شکل کامل موفق شدند به تقویم، مخاطبین، آدرس ایمیل و همچنین اطلاعات ثبت شده توسط قدم شمار در G Watch از LG دسترسی پیدا کنند. دسترسی به اطلاعاتی نظیر اپلیکیشن های سلامتی، ایمیل، پیام ها و همچنین مخاطبین نیز در Gear Neo 2 به راحتی ممکن شد.

Ibrahim Baggili، یکی از محققان دانشگاه یاد شده اذعان داشته که دسترسی به چنین داده هایی، به هیچ عنوان وقت گیر و یا مشکل نبود، هرچند که به تخصص خاص خود نیاز داشته است.

گروه مورد بحث اکنون در حال بررسی سایر پوشیدنی ها، از جمله اپل واچ بوده و می خواهند مشخص کنند کدام یک از این محصولات با مشکل و آسیب پذیری امنیتی رو به رو هستند. Ibrahim Baggili اذعان داشته که که گزارش کاملی از این مشکلات را در ماه آگوست منتشر خواهند کرد.

مشکل اصلی دو ساعت یاد شده از جایی آغاز گشته که ال جی و سامسونگ، هیچکدام رمز گذاری یا انکریپت را برای اطلاعات ورودی در محصولاتشان فعال ننموده بودند و به نظر می رسد با حل همین مشکل، دامنه ی آسیب پذیری تا حد بسیاری کاهش پیدا خواهد کرد.

ویجیاتو

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟