تیک آف هواپیمای مسافربری 787 Dreamliner بوئینگ به صورت تقریبا عمودی [تماشا کنید]

هواپیمای ۷۸۷-۹ Dreamliner بوئینگ به هیچ وجه ابعاد کوچکی ندارد. این پرنده ۲۸۰ مسافر را در خود جای می دهد، فاصله راس بال های آن از یکدیگر به ۶۰ متر می رسد و طولش هم برابر با ۶۰.۹۶ متر است.

از نظر اندازه می توان گفت که ۷۸۷-۹ Dreamliner کوچکتر از مدل ۷۴۷ است با این همه، انتظار می رود که مانند آن، فرایند بلند شدنش از زمین با شیبی نسبتا آرام همراه باشد. اما با استناد به ویدئوی تبلیغاتی منتشر شده از سوی شرکت سازنده ظاهرا اینطور نیست و این هواپیما قادر است حرکات خارق العاده ای را از خود نشان دهد.

جالب ترین خصوصیت این پرنده بلند شدن نسبتا عمودی اش است که پس از طی کردن مسافتی روی زمین، با زاویه ای باورنکردنی از جایش بلند شده و به آسمان پرواز می کند و لحظه بلند شدن این بوئینگ به قدری هیجان انگیز و در عین حال دلهره آور است که مسافران را در جای خود میخکوب می کند. در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

هواپیمایی که در تصویر می بینید و متعلق به خطوط هوایی ویتنام است هم اکنون خود را برای شرکت در نمایش هوایی پاریس آماده می کند که قرار است از فردا به مدت هفت روز برگزار گردد.

اصلی ترین بخش این رویداد نمایش های پروازی است که به تولید کنندگان امکان می دهد جدیدترین هواپیماهای ساخته شده خود را برای ترغیب خریداران در معرض دید عموم قرار دهند.

ویدئویی که از سوی کمپانی بوئینگ منتشر شده در برگیرنده برخی حرکات هوایی یکباره با دورهای ناگهانی و سرعت های بالاست که قطعا با دیدنش تصور خواهید کرد، جت های جنگنده نیاکان این مدل بوده اند.

اما فرایند بلند شدن هواپیما اصلی ترین و مهیج ترین بخش نمایش است و البته این را هم باید در نظر داشته باشید که نیازی به انجام اینگونه مانورها در شرایط عادی و حمل مسافر از طریق آن نیست، با این همه شاید دانستن توانایی های این جت چندان هم برایتان خالی از لطف نباشد.

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟