اینتل با هدف حضور پر رنگ تر در بازار گجت های پوشیدنی شرکت Recon Instruments را خریداری کرد

اینتل به صورت رسمی اعلام کرده که کمپانی Recon Instruments، فعال در زمینه ی تولید گجت های پوشیدنی دارای نمایشگرهای ویژه را خریداری نموده است. محصولات این شرکت کماکان در فروشگاه ها عرضه خواهند شد اما کارمندانش به یک گروه تکنولوژیک ویژه و جدید در اینتل می پیوندند که قرار است توسعه ی صفحه نمایش هایی با امکان سوار شدن بر روی سر و قرار گرفتن در مقابل صورت انسان را بر عهده داشته باشد.

اینگونه صفحه نمایش ها به یقین در گجت هایی همانند گوگل گلس کاربرد خواهند داشت و البته فعلا بازار کوچکی را به خود تخصیص داده اند، هر چند که بر حسب سرمایه گذاری کمپانی ساکن سانتا کلارا می توان گفت آینده ی روشنی برای بازار مذکور پیش بینی می شود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اینتل سال گذشته نشان داد به شدت تمایل دارد در بازار گجت های پوشیدنی حضوری موثر داشته و جایگاهی مهم به دست آورد، شرکت مورد بحث در همین راستا از دستبند هوشمندی تحت عنوان MICA پرده برداشت و یا حتی ماژولی بسیار کوچک و به اندازه ی یک دکمه ی کت را معرفی نمود.

Recon عمدتا به خاطر نمایشگرهایی که به شکل خاص برای عینک های مناسب ورزش های زمستانی طراحی کرده شناخته می شود، اما آنها بهار گذشته عینک جدیدی را مختص دوندگان و دوچرخه سواران با نام Jet معرفی نمودند که مورد توجه گستره ی وسیعی از رسانه ها و کاربران قرار گرفت.

محصولات این شرکت ابداً ارزان نیستند ولی عملکردی فوق العاده مطلوب و بی نقص دارند و با توجه به اتفاقات اخیر اکنون می توان آنها را بهترین گجت های پوشیدنی اینتل خطاب کرد. البته نباید از خاطر برد موارد توسعه یافته ی پیشین کمپانی یاد شده طبق گفته های جاش والدن، معاون ارشد واحد جدیدی که Recon در آن ادغام شده، کماکان با همان برند سابق به دست فروشگاه ها خواهند رسید.

بد نیست بدانید شرکتی که اینتل به تازگی خریداری کرده در سال ۲۰۰۸ تنها یک پروژه ی دانشجویی در دانشگاه بریتیش کلمبیا محسوب می شده که رفته رفته توانسته توجه ها را معطوف خود نموده و پیشرفت های قابل توجهی به دست آورد.

کل اعضای Recon که کمتر از ۷۵ نفر هستند به زودی به اینتل و گروهی که پیش تر اشاره شد خواهند پیوست و باید منتظر ماند و دید حاصل این خرید جدید برای کمپانی ساکن سانتا کلارا چه خواهد بود.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟