هوگو بارا در خصوص ورود شیائومی به بازارهای مختلف توضیح می دهد

هوگو بارا در خصوص ورود شیائومی به بازارهای مختلف توضیح می دهد

Hugo Barra، معاون ارشد بخش بین الملل در کمپانی نوپا و چینی شیائومی، اخیرا دوباره در مصاحبه های Re/code حضور یافته و در خصوص برنامه های بلند مدت کمپانی یاد شده برای حضور در بازارهای مختلف، از جمله ایالات متحده صحبت کرده است.

در این مصاحبه، در خصوص موارد بسیار سخن گفته شد، از تجارت موبایل های ارزان قیمت شیائومی گرفته تا اینکه اکنون این استارتاپ، مشتری سوم کمپانی سازنده بزرگ چیپست موبایل، به نام کوالکام محسوب می گردد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

همانگونه که گفتیم، شیائومی سومین مشتری بزرگ شرکت کوالکام محسوب می شود که همین امر، نکته ی بسیار جالبیست زیرا بسیاری از شرکت های بزرگ و قدیمی تر حوزه موبایل نیز چیپست های خود را از طریق همین سازنده تامین می کنند. از سوی دیگر آقای بارا عنوان می کند که چرخه بروز رسانی موبایل های شیائومی، دوره ای ۱۸ ماهه دارند که از سایر سازندگان (۱ سال) مدت زمان بیشتری محسوب می شود.

وی سپس ادامه می دهد که موبایل های شیائومی در نهایت وارد بازارهای دیگر نظیر ایالات متحده هم خواهند شد اما هنوز تاریخ دقیقی برای این موضوع مشخص نگشته. این شرکت اکنون با Mi.com، محصولات جانبی نظیر پاوربانک، دستبند سلامتی و محصولات دیگری را در اروپا و آمریکا به فروش می رساند که همین امر می تواند به عنوان یک شروع قلمداد گردد. بارا می گوید در حال حاضر پروژه ی فعالی برای آوردن موبایل های خود به اروپا و آمریکا نداریم.

Xiaomi-Mi-4i-Hugo-Barra-f

Walt Mossberg از بارا می پرسد که چه موضوعی ورود به بازار آمریکا را سخت تر کرده و بارا نیز پاسخ می دهد که بازار این کشور، همانند چین و هند قیمت-محور نیست زیرا اپراتورها، موبایل ها را به کاربران داده و همه هزینه را نیز به شکل یکجا از آنها دریافت نمی کنند. در نتیجه شیائومی برای موفقیت در آمریکا، نیازمند یک مذاکره پویا با اپراتورهاست.

وی همچنین معتقد است که شیائومی باید در آمریکا و کشورهای دیگری که بعدا قصد ورود به آنها را دارد، از مرکز خدمات برخوردار شود تا در صورتی که کاربران با موبایل خود به مشکل خوردند و حتی در صورتی که به آن آسیب وارد کردند، بتوانند به راحتی به آن مرکز مراجعه کرده و محصول خود را تعویض یا تعمیر کنند.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato