رکورد طولانی ترین پرواز توسط انرژی خورشیدی شکسته شد

رکورد طولانی ترین پرواز توسط انرژی خورشیدی شکسته شد

رکورد طولانی ترین پرواز توسط انرژی خورشیدی شکسته شد

هواپیمای Solar Impulse 2 که از طریق انرژی خورشیدی، نیروی مورد نیاز خود برای پرواز را به دست می آورد، موفق شد از Nagoya در کشور ژاپن پرواز خود را آغاز نموده و پس از گذشت ۴روز و ۲۱ ساعت و ۵۱ دقیقه، خود را به جزیره هاوایی در ایالات متحده رسانده و در نهایت رکورد طولانی ترین پرواز خورشیدی تاریخ را به ثبت برساند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

خلبان این پرواز، André Borschberg نام دارد که به واسطه کمک خلبان خود Bertrand Piccard، موفق شد این پرواز تقریبا ۵ روزه را به پایان برساند.

unnamed (1)

Borschberg در ابتدا قصد داشت تا سفر خود را از شهر نانجینگ در کشور چین آغاز نموده و سپس در جزیره هاوایی نیز به پاین برساند اما به دلیل شرایط بد جوی، پس از پرواز مجبور شد که در کشور ژاپن توقف نموده و سپس از آنجا سفر خود را برای رسیده به هاوایی آغاز نماید.

جالب اینکه برای جذب انرژی بیشتر از نور خورشید، خلبان این پرواز،‌ آقای Borschberg مجبور بوده تا در روز، ارتفاع زیادی را کسب نموده تا نور بیشتری جذب کند و در شب، با ارتفاع بسیار پایین از سطح زمین و سرعت اندک به پرواز بپردازد تا باتری های این هواپیما، پیش از موعد و طلوع آفتاب تخلیه نگردند.

Screen Shot 1394-04-13 at 12.47.06-w600

Piccard و Borschberg از Solar Impulse ۲ برای این پرواز استفاده نموده اند تا قابلیت و ظرفیت های انرژی خورشیدی را یادآور شوند؛ خلبانان این هواپیما قصد دارند ابتدا به ایالت های مختلف آمریکا و سپس کشور های همجوار سفر کرده و در نهایت بعدا به سوی مقصد اولیه خود، دبی بازگردند.

Screen Shot 1394-04-13 at 12.47.21-w600

این سفرها از روزهای ابتدایی ماه مارس سال جاری از دبی آغاز شدند و همانگونه که گفتیم، با هدف به رخ کشیدن قدرت انرژی خورشیدی انجام می گیرند. خلبانان در نهایت قصد دارند به دور جهان سفر کرده اما هنوز چهارچوب زمانی مشخصی برای پایان این سفر ها مشخص نگردیده و علت این موضوع نیز صرفا ناپایداری شرایط جوی است.

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل