همه چیز درباره آیفون 13
درآمد 7.4 میلیون دلاری PewDiePie از یوتوب در اینترنت جریان ساز شد

درآمد 7.4 میلیون دلاری PewDiePie از یوتوب در اینترنت جریان ساز شد

ستاره این روزهای یوتوب، فلیکس کیلبرگ ملقب به پیو دی پای (PewDiePie) سال گذشته موفق به کسب درآمدی ۷.۴ میلیون دلاری تنها از طریق تبلیغات یوتوب شد. فلیکس با تقریبا ۳۸ میلیون مشترک و ۹ میلیارد بازدید از ویدیوهایش حالا پادشاه یوتوب خوانده می شود.

اگر رقم ۷.۴ میلیون دلاری را تقسیم بر تعداد مشترکین وی کنیم، او از هر مشترک خود ۲۰ سنت در طول سال درآمد کسب می کند. این رقم در سال ۲۰۱۳، تقریبا ۴ میلیون دلار بود، بنابراین روند رو به رشد یوتوب گیمینگ کاملا محسوس به نظر می رسد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اما واکنش اخیر مردم در اینترنت نسبت به شغل و میزان درآمدی که PewDiePie دارد وی را به پاسخ برخی ابهامات مجبور کرد. اگرچه فلیکس جوان علاقه ای به دفاع همه جانبه از خود ندارد اما می گوید: "مردم... آن ها می گویند منصفانه نیست. فکر می کنند تمام روز روی صندلی ام نشسته ام و مرتبا جیغ و داد می کشم -که البته درست فکر می کنند- اما خیلی بیشتر از این هاست."

وی برای نمونه یکی از واکنش های تند مردم نسبت به این مسئله را می خواند: "الکس: ای کاش من هم می توانستم اینقدر پول بگیرم و جلوی وبکم یک احمق به تمام عیار باشم و میلیون ها بازدیدکننده جذب کنم." فلیکس در پاسخ می گوید: "من یک دوربین ریکوردر خیلی خوب دارم، بسیار از تو ممنونم. به نظرم همین در مورد یوتوب جذاب است. هر کسی می تواند این کار را انجام دهد. مسلما اگر من نبودم، شخص دیگری جایم را پر می کرد. واقعا زمان زیادی را کار می کنم. و الکس، به نظرم اگر تو هم این کار را انجام دهی می توانی موفق شوی، من به تو ایمان دارم."

در نهایت دلخوری وی کاملا مشهود است: "نتیجتا، به نظر می رسد دیگران نسبت به پولی که در می آورم حساسیت بیشتری نشان می دهند تا خود من. سال گذشته یک میلیون دلار برای خیریه پول جمع کردیم و تنها چند مقاله در ارتباط با آن نوشته شد اما حالا همه جای اینترنت پر شده از میزان درآمد من."

شما چطور فکر می کنید؟ آیا تا به حال ویدیوهای وی را تماشا کرده اید؟ آیا فلیکس کیلبرگ استحقاق این را دارد که درخشنده ترین ستاره یوتوب باشد یا خیر؟

نظرات ۳۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato