همه چیز درباره آیفون 13
شیائومی و Li-Ning از کفش های هوشمند مشترک خود پرده برداشتند

شیائومی و Li-Ning از کفش های هوشمند مشترک خود پرده برداشتند

شیائومی ظرف چند سال گذشته از استارتاپی کوچک بدل به یک نام بزرگ و مطرح در دنیای تکنولوژی شده است. این کمپانی با باور به اینکه محصولات با کیفیت می توانند بسیار ارزان تر از آنچه توسط برندهای بزرگ عرضه می شوند به دست کاربران برسند، پایه ریزی گشته و همواره تا به امروز تلاش کرده همین هدف را محقق نماید.

ایدئولوژی یاد شده عامل اصلی بال و پر گرفتن برند مورد بحث به حساب می آید و حالا آنها به قدری توانمند شده اند که به هر بازاری سرک کشیده و سعی می کنند شانس خودشان را در آنجا نیز محک بزنند. یکی از این بازارها هم ظاهراً بازار پوشاک است و شیائومی امروز خبر داده که با مجموعه کفش هایی هوشمند به آن ورود خواهد کرد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

تولید کننده ی اصلی کفش های مذکور کمپانی با عنوان "لی-نینگ" است که در یکی از تازه ترین رده ی محصولاتش سنسورهای برند هموطن خود یعنی شیائومی را به کار بسته. این سنسورها در حین راه رفتن و یا دویدن کاربر به جمع آوری داده هایی در مورد فعالیت های او، همانند تعداد گام هایی که برداشته، مقدار کالری که سوزانده و... می پردازند.

کفش های هوشمند مورد اشاره دارای دو مدل هستند ولی در هر دوی آنها حسگرهایی یکسان به کار رفته، یکی از این مدل ها قیمتی ۶۵ دلاری دارد و دیگری نیز با هزینه ای ۳۲ دلاری قابل خریداری است و انتظار می رود بتوان آنها را از طریق تکنولوژی بلوتوث با تبلت ها و تلفن های هوشمند در ارتباط نگه داشت.

لی-نینگ سعی کرده در طراحی کفش های اسمارتش ضد عرق و ضد آب بودن را هم لحاظ نماید و ضمناً مقاومت در برابر حد قابل توجهی از فشار نیز مدنظر قرار گرفته تا صدمه ای به سنسورها وارد نشود. شیائومی هم می گوید چیپ هایی که در اختیار شرکت همکارش گذاشته احتمالاً تا یکسال یا قدری بیشتر بدون هیچ مشکل خاصی کار خواهند کرد.

هر دو مدل فوق الذکر از ۲۰ ژوئن در چین عرضه خواهند شد و البته باید منتظر ماند و دید همکاری بین این دو برند به خلق چه موارد هوشمند دیگری منجر خواهد گشت و آیا تولیدات آنها راهی دیگر بازارهای جهان نیز می شوند یا خیر؟

xiaomi-li-ning-smart-shoes-2

xiaomi-li-ning-smart-shoes-3

xiaomi-li-ning-smart-shoes-4

xiaomi-li-ning-smart-shoes-5

xiaomi-li-ning-smart-shoes-6

xiaomi-li-ning-smart-shoes-7

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato