واحد موبایل سونی روی ساخت یک پهپاد کار می کند

واحد موبایل سونی روی ساخت یک پهپاد کار می کند

واحد موبایل سونی روی ساخت یک پهپاد کار می کند

سونی در نظر دارد با همکاری شرکتی که چندی پیش در آن سرمایه گذاری کرده بود، یک پهپاد بسازد. کمپانی ZMP (که امید دارد روزی موفق به ساخت «رباتی برای همه چیز» شود) در زمینه توسعه تکنولوژی های رانندگی خودکار فعالیت دارد که همه آنها تا به امروز صرفا روی زمین مورد استفاده قرار گرفته اند نه در هوا.

این همکاری مشترک Aerosense خوانده می شود و براساس گزارشات از ماه آینده، رسما کلید خواهد خورد. براساس اعلام سونی، به دنبال این همکاری قرار است که از دوربین ها، حسگر و فناوری های ارتباطی سونی همراه با دانش شرکت ZMP در زمینه فناوری های خودکار رانندگی و رباتیک بهره گرفته خواهد شد.

آنطور که گفته می شود سونی موبایل بیشترین سهم را از این ائتلاف خواهد داشت اما هدف غایی از این همکاری، توسعه و ساخت پهپادهای خودکار برای عکاسی و در نهایت انتقال خروجی کار به فضای کلاود است.

البته لازم است یادآور شویم که به این زودی ها نمی توان انتظار عرضه پهپادی با برند سونی را داشت، با این همه، شرکت ژاپنی مورد بحث چشمان خود را به مشتریان تجاری اش دوخته و در نظر دارد این پرنده های بدون سرنشین دارای قابلیتِ «اندازه گیری، تحقیق، مشاهده و بازرسی» را در سال آینده میلادی وارد بازار نماید.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل