تقاضا برای تبلت ها در فصل دوم سال 2015 کاهش یافت

تقاضا برای تبلت ها در فصل دوم سال 2015 کاهش یافت

تقاضا برای تبلت ها در فصل دوم سال 2015 کاهش یافت

به نظر می رسد که تلفن های همراه با نمایشگرهای بزرگ در حال قبضه کردن بازار تبلت ها هستند و دارندگان این دستگاه ها لزومی به خرید وسیله ای بزرگ تر برای انجام کارهای روزمره خود نمی بینند. برخلاف تلفن های همراه که شاید هر سال مرتب با مدل جدید بروزرسانی شوند، کسانی که تبلت می خرند معمولا مایل اند حداقل دو-سه سالی از آن کار بکشند.

این دو فاکتور مهم، سبب شده تا آمار فروش تبلت ها امسال در مقایسه با بازه زمانی سال گذشته با هشت درصد کاهش همراه گردد. براساس آمار اعلام شده توسط IDC، از آوریل تا ژوئن امسال ۴۴.۷ میلیون تبلت راهی بازار شد در حالی که این رقم برای بازه زمانی مشابه سال گذشته ۴۸ میلیون واحد بود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

i-a

همانطور که انتظار می رفت، اپل با ۱۰.۹ میلیون واحد تبلت در رتبه اول ایستاده است و ۲۴.۵ درصد از سهم کل بازار را در اختیار دارد، در حالی که سال گذشته ارقام به ترتیب ۱۳.۳ میلیون و ۲۷.۷ درصد بودند. در نتیجه اپل به عنوان یکی از تولیدکنندگان عمده، با ۱۷.۹ درصد کاهش تقاضا روبرو بود.

اوضاع برای سامسونگی ها هم خوب نیست و میزان عرضه آن ها نیز با ۱۲ درصد کاهش همراه بوده. همانطور که در جدول بالا می بینید، امسال سامسونگ طی سه ماهه منتهی به ۳۰ ژوئن، ۷.۶ میلیون واحد دستگاه به بازار فرستاده اما سال گذشته این رقم یک میلیون واحد بیشتر بود.

اما بازار دیگر رقبای آسیایی اپل حسابی داغ است. لنوو، هوآوی و ال جی هر کدام به ترتیب با ۶.۸، ۱۰۳.۶ و ۲۴۶.۴ درصد رشد، توانسته اند تا حدودی رقم کلی را از منفی به سمت صفر نزدیک کنند.

شرکت های دیگری که نامی از آن ها برده نشده، امسال مجموعا ۲۰.۴ میلیون تبلت به بازار فرستاده بودند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل