نسخه اولیه از هدست هولولنز ظرف یک سال آینده عرضه می شود

نسخه اولیه از هدست هولولنز ظرف یک سال آینده عرضه می شود

هدست واقعیت مجازی مایکروسافت در ابتدای سال جاری میلادی رونمایی شد و از آن زمان که با قابلیت های فوق العاده خود جهانیان را متحیر کرد تاکنون هفت ماهی می گذرد و مایکروسافت هنوز هم در مورد اینکه چه زمانی فناوری مذکور را ارائه می کند حرفی به میان نیاورده.

مدیران این شرکت در پاسخ به این سوال که چه زمانی هولولنز را عرضه خواهند کرد از عبارت «در چهارچوب زمانی ویندوز ۱۰» استفاده کرده اند که با در نظر داشتن این نکته که ویندوز ۱۰ نسخه نهایی از سیستم عامل مذکور خواهد بود، می توان آن را پاسخی مبهم تلقی کرد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

انتقاد دیگری که بارها و بارها مطرح شده نیز به میدان دید این محصول باز می گردد که به اعتقاد بسیاری بیش از اندازه محدود و کوچک است.

اخیرا اما این غول نرم افزاری اظهار داشته که هولولنز بیشتر برای کاربران سازمانی طراحی شده تا حوزه گیمینگ و همین مساله می تواند اهمیت کوچک بودن میدان دید را برای آن کم کند.

ساتیا نادلا مدیرعامل این شرکت در مصاحبه اخیر خود به ذکر جزئیات بیشتری در مورد طرح های آتی خود برای این هدست پرداخته و اظهار داشته که در مرحله نخست نسخه ویژه توسعه دهندگان هولولنز را عرضه خواهد کرد و سپس نمونه های تجاری آن را ارائه می کند.

این مساله نشان از آن دارد که مایکروسافت از محدودیت های میدان دید هولولنز کاملا مطلع است و در نظر ندارد که آن را به عنوان یک محصول مصرفی یا ویژه گیمینگ معرفی و تبلیغ کند.

وی در ادامه می گوید که هولولنز مرتبا بهبود می یابد و این فرایند نیز یک پروسه پنج ساله است که تصور می شود این پنج سال با رونمایی اولیه هولولنز در ماه ژانویه آغاز شده چراکه در آن زمان، هفت سالی از آغاز به کار این شرکت روی پروژه ساخت هولولنز می گذشته و در نتیجه با کسر هفت ماهه گذشته از این پنج سال، تقریبا ۴.۵ سال دیگر تا پایان این پروسه باقی مانده است.

اخیرا نیز ساتیا نادلا اظهار داشته که مایکروسافت قصد دارد نسخه اولیه از این محصول را ارائه دهد که بیشتر برای توسعه دهندگان و کاربران سازمانی مناسب است. اما این گفته که نسخه ویژه توسعه دهندگان هولولنز در چهارچوب زمانی ویندوز ۱۰ ارائه می گردد نیز احتمالا بدان معناست که تا سال آینده نسخه اولیه این هدست عرضه خواهد شد.

در حالی که کمتر از یک سال دیگر تا برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان مایکروسافت باقی نمانده پیش بینی می شود که مایکروسافت از این رویداد برای به نمایش گذاشتن نسخه اولیه از هدست واقعیت مجازی خود بهره بگیرد. از همین رو انتظار می رود که یک سال آینده بازه زمانی بسیار شلوغی برای اهالی ردموند باشد.

نظرات ۲۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato