گوگل و سامسونگ در صدد ایجاد امنیت برای تلفن های همراه اندرویدی هستند

گوگل و سامسونگ در صدد ایجاد امنیت برای تلفن های همراه اندرویدی هستند

گوگل و سامسونگ در صدد ایجاد امنیت برای تلفن های همراه اندرویدی هستند

پس از مطرح شدن بدافزار Stagefright، تولیدکنندگان تلفن های اندرویدی تا حدودی نگران سلامت امنیت کالای خود و اعتماد کاربران شان شدند. این بدافزار با ارسال یک MMS مخرب، تلفن همراه اندرویدی شما را آسیب پذیر کرده و به هکرها اجازه می دهد تا کنترل دستگاه را به دست گیرند.

سامسونگ در حال حاضر با همکاری اپراتورهای تلفن همراه مطرح دنیا سعی دارد از وقوع این اتفاق جلوگیری نموده و ماهانه آپدیت هایی منتشر کند تا امنیت کامل سیستم عامل شما فراهم گردد. لازم به ذکر است سامسونگ یکی از اولین تولیدکنندگان تلفن های همراه اندرویدی بود که به مقابله با Stagefright پرداخت و اصلاحیه هایی جهت از بین بردن آن منتشر نمود.

Dong Jun Koh، معاون مدیرعامل سامسونگ در پستی اعلام داشت که پس از اتفاقات اخیر و آسیب پذیر شدن نرم افزار تلفن های همراه، عرضه آپدیت های منظم و سریع در دستور کار شرکت قرار گرفته. اگرچه هنوز اطلاعات دقیقی منتشر نشده اما سامسونگی ها می توانند منتظر اطلاعات بیشتری طی روزهای آتی باشند.

از سوی دیگر، گوگل به عنوان توسعه دهنده سیستم عامل اندروید، در اولین گام، امروز آپدیتی مخصوص سری دستگاه های نکسوس (نکسوس ۴، نکسوس ۵، نکسوس ۶، نکسوس ۷، نکسوس ۹، نکسوس ۱۰ و نکسوس پلیر) منتشر نمود. گوگل، پشتیبانی ۲ الی ۳ ساله از سری دستگاه های نکسوس را نیز بار دیگر تایید کرد. دیگر تولیدکنندگان تلفن های همراه اندرویدی نیز احتمالا باید رویکردی مشابه گوگل و سامسونگ را پیش بگیرند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل