نگاهی مختصر به فناوری شارژ سریع و بی سیم گلکسی نوت ۵ و اس ۶ اج پلاس

نگاهی مختصر به فناوری شارژ سریع و بی سیم گلکسی نوت ۵ و اس ۶ اج پلاس

نگاهی مختصر به فناوری شارژ سریع و بی سیم گلکسی نوت ۵ و اس ۶ اج پلاس

باید اعتراف کنیم با توجه به عملکرد و کارایی متوسط باتری در گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج پلاس ارائه ی ویژگی شارژ وایرلس در آنها اقدامی بسیار هوشمندانه به حساب می آمد، اما نمی توان نادیده گرفت که شارژ موبایل ها با این راهکار معمولاً چندان سریع صورت نمی گیرد.

در گلکسی نوت ۵ و گلکسی اس ۶ اج پلاس سامسونگ دقیقاً متوجه همین موضوع بوده و سعی کرده راه حلی بیابد و لذا با توجه به اطلاعات ارائه شده کاربران قادر خواهند بود باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی این دو موبایل را به صورت بی سیم و ظرف ۱۲۰ دقیقه به شکل کامل شارژ نمایند.

ناگفته نماند که بازه ی زمانی مذکور چنانچه به کابل USB متوسل شوید به ۹۰ دقیقه کاهش خواهد یافت. ضمناً کماکان از هر دو استاندارد شارژ وایرلس Qi و PMA نیز در دستاوردهای جدید کره ای ها پشتیبانی به عمل آمده.

البته با همه ی تفاسیر ذکر شده در بالا هنوز دقیقاً مشخص نیست عملکرد باتری نوت ۵ و اس ۶ اج پلاس در عمل چگونه خواهد بود و تا چه مدت می توانند نیاز یک کاربر پر مصرف را با هر بار شارژ پاسخگو باشند. ولی به هر حال در صورت ارائه ی کارایی متوسط همچون کهکشانی های پیشین (اس ۶ و اس ۶ اج)، نباید چندان نگران بود زیرا سامسونگ تلاش کرده تا فناوری های مرتبط به تامین انرژی مجدد باتری هر دو موبایل مذکور را تا جای ممکن بهبود بخشد.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل