شرکت بزرگ نفتی ژاپن، انسان ها را به نیروی رباتی مجهز می کند

شرکت بزرگ نفتی ژاپن، انسان ها را به نیروی رباتی مجهز می کند

شرکت بزرگ نفتی ژاپن، انسان ها را به نیروی رباتی مجهز می کند

اگزواسکلتون ها یا به عبارتی نیروهای محرک مکانیکی بیرونی که این روزها بیشتر پیرامون علم رباتیک کاربرد دارد تا علم جانورشناسی، راه جدید انسان ها برای رسیدن به قدرت بیشتر است. انسان با قرار گرفتن درون این استخوان بندی های فلزی یا نصب آن ها روی قسمتی از بدن خود، کارایی ماهیچه های شان را چندین برابر افزایش می دهند.

اول از همه، MegaBot آمریکایی توانست در کمتر از ۲۴ ساعت، نیمی از مبلغ نیم میلیون دلاری درخواستی خود را از کیک استارتر به دست آورد و حالا، Mitsui، شرکت شماره یک ژاپن در زمینه نفت و حفر زمین از نقشه خود برای توسعه اگزواسکلتون های مخصوص پرده برداشت.

awn-03

این دستگاه که تحت عنوان Assist Suit AWN-03 شناخته می شود، توسط ActiveLink و Panasonic توسعه داده شده. اگزواسکلتون مذکور، همانند یک کوله پشتی ۶ کیلوگرمی با که از طریق بندهایی به پا متصل شده تا علاوه بر ساده کردن حمل بار آن، به قدرت عضلات نیز بیافزاید.

فردی که Assist Suit AWN-03 را تن خود می کند، با کمترین تلاش ممکن می تواند وزنی معادل ۱۵ کیلوگرم را از زمین بلند کرده و حمل کند. اگر فیلم سینمایی Aliens را دیده باشید، حتما با سکانسی که ریپلی درون یک لودر بزرگ می نشیند آشنایی دارید؛ پاناسونیک و اکتیولینک نیز دقیقا در نظر دارند دستگاهی مشابه آن را طی ۲ سال آینده بسازند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل