مایکروسافت می خواهد با پروژه MobileFusion بُعد سوم را به تلفن های هوشمند بیاورد

مایکروسافت می خواهد با پروژه MobileFusion بُعد سوم را به تلفن های هوشمند بیاورد

پس از گوگل، اینتل و رقبای دیگر، حالا مایکروسافت هم می خواهد بُعد های بیشتری به دوربین تلفن های هوشمند اضافه کند.

یکی از آزمایشگاه های تحقیقاتی شرکت ساکن ردموند برای این منظور دوربین پشتی تلفن هوشمند را به اسکنری تبدیل کرده که قادر است مدل هایی ۳ بُعدی از اشیاء ایجاد کند، مدل هایی که قرار است به اندازه کافی کیفیت داشته باشند تا حتی پرینت کردن مجدد آنها با پرینتر های ۳ بعدی هم امکان پذیر باشد.

در ادامه برای مشاهده ویدیوی عملکرد پروژه تازه مایکروسافت با دیجیاتو همراه باشید.

آزمایشگاه مایکروسافت ویدیویی از پروژه خود ارائه کرده که در آن مشاهده می کنیم محققین برای ایجاد مدل های ۳ بعدی یک دوربین ۵S را در اطراف اجسام می سازند و اسکن اشیاء به همین سادگی صورت می پذیرد.

هرچند برخی از مدل های تهیه شده در ویدیو تاحدودی کم کیفیت و جزئیات آنها محدود به نظر می رسند، اما باید در نظر داشته باشید تلفن هوشمندی که این مدل ها را تهیه کرده قرار نبوده به هیچ وجه توانایی انجام چنین کاری را داشته باشد.

مایکروسافت همچنین اعلام کرده برای تبدیل کردن موبایل به اسکنر ۳ بعدی، هیچ احتیاجی به اضافه کردن قطعات سخت افزاری به این ابزارها وجود ندارد و این همان موردی است که ردموندی ها را یک پله از پروژه هایی مثل پروژه تانگوی گوگل و کوالکام جلوتر می برد.

موبایل های پروژه تانگو برای نقشه برداری از محیط، به دوربین تشخیص حرکت و حسگر عمق مجهز هستند و هرچند همین موارد هستند که ایجاد مدل های دقیق و پر جزئیات را ممکن می کنند، اما مایکروسافت اعتقاد با همان دوربین های ساده تلفن های هوشمند هم می توان مدل هایی ساخت که امکان استفاده از آنها در بازی های واقعیت افزوده و حتی پرینت ۳ بعدی وجود داشته باشد.

گفتنیست پروژه مایکروسافت MobileFusion نام دارد و محققین تاکنون اجرای آن در پلتفرم های iOS، اندروید و ویندوز فون را ممکن کرده اند و هرچند هنوز تاریخ دقیقی برای ارائه آن اعلام نشده، اما سازندگان تلاش دارند در نهایت آن را به سطحی برساند که برای استفاده عموم عرضه گردد.

در پایان می توانید ویدیویی جالب از نحوه عملکرد پروژه MobileFusion را مشاهده نمایید.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato