در جریان تغییر ساختار HP سی هزار کارمند دیگر تعدیل خواهند شد

به عنوان بخشی از تغییر ساختار کمپانی HP که یکی از غول های صنعت آی تی محسوب می شود، این شرکت روز گذشته اعلام نموده که بنا دارد بین ۲۵ الی سی هزار نفر از پرسنل کنونی خود را تعدیل کند. تعداد افراد یاد شده تقریباً ۱۰ درصد از نیروی کار فعلی کمپانی مورد بحث به حساب می آیند و حذف آنها از مجموعه سبب صرفه جویی معادل ۲.۷ میلیارد دلار در سال خواهد گشت.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

مطابق آنچه وال استریت ژورنال منتشر نموده عمدتاً مشاورین و پشتیبانان تلفنی مرتبط به گروه سرویس های تجاری HP‌ اخراج می شوند و با کنار رفتن این قشر از کارمندان می توان گفت کمپانی یاد شده از چهار سال پیش تا به امروز که Meg Whitman در راس آن قرار گرفته ۸۵.۰۰۰ نفر از پرسنلش را تعدیل کرده است.

گفتنیست در جلسه ای که روز سه شنبه برگزار شد، مدیرعامل HP تلاش داشت به کارمندان باقی مانده اطمینان خاطر دهد تغییر ساختارها منجر به تعدیل های بیشتری نخواهند گشت و کوشش بسیاری صورت گرفته تا اوضاع سر و سامان یابد و به حالت پایدار و مطلوبی برسد.

برند مورد اشاره در بالا می خواهد تا خودش را ز ماه نوامبر و به منظور پدید آوردن نظم و بازدهی بیشتر، به دو واحد یا مجموعه ی مجزا تقسیم کند. بر اساس این سازماندهی جدید بخش های تولید کامپیوترهای شخصی و کسب و کار پرینترها از این پس تحت عنوان HP Inc فعالیت خواهند کرد و قسمت های مرتبط به زیر ساخت های تکنولوژیک، نرم افزار و سرویس های تجاری نیز به شرکتی با اسم Hewlett-Packard Enterprise بدل می گردند.

Whitman قرار است تا مدیریت HP Inc را عهده دار شود و سرپرستی Hewlett-Packard Enterprise هم به Dion Weisler خواهد رسید که فعلا در سمت معاون ارشد کسب و کار پرینتر ها و کامپیوترهای شخصی قرار دارد.

HP در سال ۱۹۳۹ و به وسیله "بیل هیولت" و "دیو پاکارد" بنا نهاد شده و در روزگاری نه چندان دور یکی از پیشتازان صنعت کامپیوترهای شخصی محسوب می شد که البته طی سال های اخیر و بر حسب افول این بازار و سایر بازارهایی که در آنها فعالیت داشته ایام سختی را از سر می گذراند و تلاش دارد به بهترین شکل ممکن بحران ها را مدیریت کند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟