اپل Mapsense را خریداری کرد؛ نبرد با گوگل مپس هنوز ادامه دارد

ظاهراً رقابت اپل با سرویس گوگل مپس هنوز خاتمه نیافته، زیرا به نقل از چندین منبع مختلف این کمپانی به تازگی استارتاپی ساکن شهر سانفرانسیکو با نام Mapsense را خریداری کرده، که در زمینه تحلیل داده های مکانی و بصری سازی آنها فعالیت دارد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

گفته می شود شرکت ساکن کوپرتینو برای خرید استارتاپ مذکور که تنها ۱۲ کارمند دارد رقمی بین ۲۵ الی ۳۰ میلیون دلار پرداخته و دو منبع موثق نیز تائید کرده اند که به زودی روند ادغام این کمپانی کوچک با برند اول حال حاضر جهان اجرایی خواهد شد.

سخنگویان اپل نیز حاضر نشده اند توضیح خاصی را از اهداف این خرید ارائه بدهند و تنها گفته اند "شرکت متبوع شان هر چند وقت یکبار استارتاپ های دارای پتانسیل های بالا را خریداری کرده تا از تکنولوژی های آنها در محصولاتش بهره بگیرد، به شکل معمول نیز برنامه های مرتبط به خریدهای یاد شده رسانه ای نمی شوند."

کمپانی Mapsense در سال ۲۰۱۳ و توسط ارز کوهن (Erez Cohen) بنیان نهاده شده و پلتفرمی را برای پدید آوردن نقشه های گرافیکی دقیق با حجم انبوهی از داده در اختیار دارد و علاوه بر آن ابزارهایی بسیار کاربردی را نیز برای تجزیه تحلیل این نوع داده ها فراهم نموده؛ ذات این پلتفرم نیز بر مبنای خدمات ابری تعریف شده. ضمناً این شرکت تا به حال به مشتریان مختلفی همچون نهادهای دولتی و یا کمپانی هایی که در زمینه های گوناگون دیگر همچون تبلیغات و خدمات مالی فعالیت داشته اند اقدام به سرویس دهی کرده است.

بد نیست یادآور شویم در طول سال های اخیر اپل چندین استارتاپ و شرکت مختلف که در عرصه ی سرویس های مکانی پیشرو بوده اند، از جمله HopStop را به تملک خود درآورده و از این طریق تلاش می کند تا خدمات مختلفی همچون سرویس نقشه هایش را بهبود بخشد هر چند که هنوز در این رابطه توفیق چندانی به دست نیاورده.

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟