شرکت AVG به زودی می تواند داده های شما را به فروش برساند

شرکت AVG به زودی می تواند داده های شما را به فروش برساند

AVG یک شرکت فعال در زمینه تامین امنیت است و در فوریه سال ۲۰۱۵، بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان داشته. این شرکت اما اخیرا رویکرد خود در برابر حریم خصوص کاربرانش را دست خوش تغییر نموده.

اکنون در این بخش نوشته شده: «AVG می تواند به ازای سرویس های رایگانی که در اختیار استفاده کنندگان می گذارد، به شکل غیر-شخصی کسب از آنها درآمد کند.» اطلاعات غیر شخصی در واقع به معنای نام دستگاهی شما و زبان برنامه نویسی و اپلیکیشن هایی که مورد استفاده قرار می دهید خواهند بود.

شرکت مورد بحث متذکر می شود که داده های شخصی کاربران را به فروش نخواهد رساند و این اطلاعات، به هیچ عنوان به یک کاربر مربوط نخواهند شد. از قرار معلوم AVG حتی می تواند داده هایی که خودتان تولید می کنید را نیز دنبال نماید. از طرف دیگر، این سیستم از «کوکی ها» بهره می گیرد تا جستجوها و فعالیت های مختلف شما را در فضای مجازی دنبال کند. به این شکل، شرکت یاد شده پروفایلی بی هویت از کاربران خود خواهد ساخت و آنها را به فروش خواهد رساند. البته اذعان گشته که این حالت از تاریخ ۱۵ اکتبر فعال خواهد شد.

سخنگوی شرکت یاد شده به مجله وایرد گفته که بروز رسانی قوانین و سیاست های مرتبط با بخش حریم خصوصی صرفا به این دلیل بوده اند که شفاف سازی های لازم انجام شود و کاربران بدانند این شرکت می تواند به ازای سرویس های رایگان خود، از طریق داده های آنها کسب درآمد نماید. سخنگوی AVG البته یادآور شده: «کاربرانی که تمایلی به دنبال شدن داده هایشان ندارند، می توانند چنین حالتی را به شکل غیر فعال درآورند.»

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato