خودروی الکتریکی اپل تا سال 2019 آماده می شود

براساس جدیدترین گزارشات، اپل در حال اسرعت بخشیدن به تلاش های خود برای عرضه نخستین ماشین الکتریکی اش است. طبق گزارشی که در وال استریت ژورنال منتشر گردیده، این شرکت به کارکنان خود دستور داده تا با استفاده از منابع موجود موجباتی را فراهم نمایند که تا سال 2019 میلادی این خودرو رونمایی شود.

آنطور که منابع مطلع اعلام کرده اند، این پروژه با نام رمز «تایتان» در حال پیگیری است و کارکنان اپل از همه بخش های آن هر یک وظیفه ای را در آن بر عهده دارند و حتی گفته شده که شمار اعضای تیم 600 نفره دست اندرکار این پروژه سه برابر شده است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اما افزایش شمار نیروهای مشغول در این پروژه می تواند تنها نشان دهنده یک چیز باشد؛ اینکه تایتان تا چه اندازه بلند پروازانه و جاه طلبانه است. همانطور که احتمالا می دانید تاریخ اعلام شده (یعنی 2019) یک سال قبل از موعد مقرر برای رونمایی و ورود این ماشین ها به عرصه خیابان است.

برای اهالی کوپرتینو آماده کردن این ماشین قبل از بازه زمانی تعیین شده آن هم بعد از استخدام کارشناسان متعدد از صنعت خودرو اهمیت بسیار بالایی دارد، به ویژه آنکه این شرکت هیچ تجربه ای در زمینه صنعت خودرو و تولید ماشین ندارد.

با این همه، آنطور که در گزارشات آمده، ماشین اپل کاملا هم خودکار نیست هرچند که تولید یک خودروی تماما خودران و مستقل از جمله اهداف بلند مدت اهالی کوپرتینو محسوب می شود.

این مساله حتی با وجود ادامه یافتن دور جدید مذاکرات این شرکت با سازمان حمل و نقل کالیفرنیا کاملا عقلانی به نظر می رسد و نشان می دهد که هنوز تا تصویب قوانین مرتبط با این حوزه زمان زیادی باقی مانده.

البته تعیین سال 2019 به عنوان هدف، بدان معنا نیست که این ماشین ها تا آن زمان آماده می شوند. براساس خبر منتشر شده در وال استریت ژورنال منظور از «تاریخ تحویل» زمانی است که مهندسان امکانات و قابلیت های این ماشین را نهایی کرده اند.

ویجیاتو

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟