از حالا اپلیکیشن های اندرویدی می توانند دو برابر حجیم تر از گذشته باشند

گوگل از این پس به توسعه دهندگان، فضای بیشتری برای اپلیکیشن هایشان ارائه می کند. غول موتورهای جستجو از امروز محدودیت حجم ۵۰ مگابایتی برای فایل های APK را برداشته و این میزان را به ۱۰۰ مگابایت افزایش داده است.

گوگل در بلاگ توسعه دهندگان اندروید اعلام کرده: "برای پشتیبانی از جمعیت رو به افزایش توسعه دهندگانی که خواستار عرضه اپلیکیشن ها و بازی های با کیفیت تری در گوگل پلی هستند، ما محدودیت حجم فایل های APK را از ۵۰ مگابایت به ۱۰۰ مگابایت افزایش دادیم."

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. 

در ادامه این پست می خوانیم: "این بدان معناست که توسعه دهندگان از حالا می توانند فایل های APK ای تا حجم ۱۰۰ مگابایت را در گوگل پلی بارگذاری کنند. در صورتی که اپلیکیشن دارای حجمی بیش از این مقدار و دارای دیتا باشد، کاربران پیش از نصب با یک هشدار از آن مطلع خواهند شد."

این افزایش حجم برای توسعه دهندگان بسیار کاربردی خواهد بود،‌ چرا که گجت های امروزی قدرتمندتر از گذشته شده اند؛ تراکم پیکسلی بالاتری دارند (نیازمند پردازنده گرافیکی قوی تر) و با حافظه های بیشتر عرضه می گردند.

زمانی که فایل های APK به حجم ۵۰ مگابایت محدود بودند، بعضی اپلیکیشن ها و بازی ها که محتوایشان در این حجم جای نمی گرفت، نیاز به دانلود فایل های دیتا از طریق اینترنت داشتند. اما از این پس توسعه دهندگان برخی اپلیکیشن ها می توانند با این فضای اضافه، کاربر را از دانلود فایل دیتا بی نیاز کنند. گرچه افزایش حجم فایل های APK می تواند به معنای افزایش زمان نصب اپلیکیشن ها هم باشد.

با این حال می توان گفت که این تغییر، مطمئنا با استقبال توسعه دهندگان اندروید مواجه خواهد شد و به زودی باید انتظار اپلیکیشن های حجیم تری را در گوگل پلی داشته باشیم.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟