عرضه آخرین نسخه سیستم عامل اپل OS X El Capitan از امشب آغاز می شود

عرضه آخرین نسخه سیستم عامل اپل OS X El Capitan از امشب آغاز می شود

اپل امروز سرانجام جدید ترین نسخه از سیستم عامل دسکتاپ خود به نام OSX El Capitan را ارائه خواهد کرد، نرم افزاری که به قابلیت های جدید و متنوعی مجهز است.

این نسخه علاوه بر امکانات جدید، ویژگی دیگری نیز دارد و مطابق روند اخیر اپل، به شکل رایگان عرضه خواهد شد، بر همین اساس می توان گفت همه کاربرانی که در حال حاضر از نسخه های Mountain Lion تا Yosemite استفاده می کنند، می توانند بدون پرداخت هزینه کامپیوتر خود را به El Capitan بروزرسانی کنند.

البته لازم است بدانید برای استفاده از برخی امکانات مثل Airdrop و Handoff لازم است کامپیوتر شما مدل ۲۰۱۲ یا بعد از آن باشد.

در مورد زمان دقیق شروع عرضه نیز هرچند نمی توان پیشبینی قطعی کرد، اما بروزرسانی نسخه های پیش معمولا از حوالی ساعت ۸:۳۰ شب به وقت تهران آغاز می شد، موردی که برای بررسی آن می توانید به App Store شرکت ساکن کوپرتینو سر بزنید.

در پایان لیست کامل کامپیوترهایی را مشاهده نمایید که از امکان نصب OSX El Capitan برخوردار هستند.

  • مک بوک: ۱۳ اینچی آلومینیومی ساخت اواخر ۲۰۰۸ به بعد، مدل های ۱۳ اینچی ساخت اوایل ۲۰۰۹ به بعد، مدل های ۱۲ اینچی ساخت اوایل ۲۰۱۵
  • مک بوک پرو: مدل های ۱۳ اینچی ساخت اواسط ۲۰۰۹ به بعد، مدل های ۱۵ اینچی ساخت اواسط ۲۰۰۷ به بعد و مدل های ۱۷ اینچی ساخت اواخر ۲۰۰۷ به بعد
  • مک بوک ایر: مدل های ساخت اواخر ۲۰۰۸ به بعد
  • مک مینی: مدل های ساخت اوایل ۲۰۰۹ به بعد
  • مک پرو: مدل های ساخت اویل ۲۰۰۸ به بعد
  • آیمک: مدل های ساخت اواسط ۲۰۰۷ به بعد

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato