چین اولین اتوبوس خودران را وارد ناوگان مسافربری خود کرد

گوگل چند سالی است که تلاش می کند تا اتوموبیل های خودران را به سرنوشتی برساند و حالا چینی ها به یک باره نه ماشین، بلکه اتوبوس خودران ساخته اند؛ اتوبوسی که حتی مسیرهای آزمایشی خود را هم پیموده و مسیری ۲۰ مایلی را در جاده های واقعی سفر کرده.

اوایل این ماه، شرکت Yutong اعلام نمود که در حال آزمایش چنین محصولی است و مراحل تست را با موفقیت هر چه تمام تر پشت سر گذاشته. ویدیویی که اخیرا منتشر شد، نشان از ثبات تکنولوژی و موفقیت آن دارد.

این اتوبوس به راحتی (و با هوشمندی) خط عوض می کند، در ترافیک جاده ای دقت به خرج می دهد و با امنیت هر چه تمام تر، پشت سر ماشین ها می ایستد. اتوبوس مذکور در این مسیر ۳۲ کیلومتری، سرعت چندان بالایی نداشته اما حداکثر سرعتی که در جاده ثبت شده، ۶۸ کیلومتر بر ساعت اعلام گشته است.

Yutong، سه سال گذشته را با آکادمی مهندسی چین همکاری کرده تا این اتوبوس را بسازد. اتوبوس از دو دوربین، چهار رادار لیزری و یک سیستم جهت یاب بهره می برد. در حال حاضر تکنولوژی به حد قابل قبولی رسیده اما برای استفاده انبوه، هنوز کار زیادی لازم است، بنابراین بهتر است یک راننده همیشه در صحنه حاضر باشد و امنیت جان مسافران را تضمین کند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟