مایکروسافت از Project Xray رونمایی کرد؛ خانه خود را به زمین بازی تبدیل کنید

مایکروسافت از Project Xray رونمایی کرد؛ خانه خود را به زمین بازی تبدیل کنید

پروژه اکس ری یا Project Xray، اولین بازی ویدیویی مایکروسافت برای هدست واقعیت افزوده هولولنز است. در این بازی، ربات های هوشمند وارد فضای خانه شما می شوند و قصد آسیب رساندن به شما را دارند اما با اسلحه ای که در اختیارتان قرار گرفته می توانید آن ها را نابود کنید.

نکته جالب توجه در ارتباط با Project Xray این است که ربات ها کاملا هوشمندانه از محیطی که در آن قرار گرفته اید استفاده کرده و بازی را به نفع خود تغییر می دهند. برای مثال پشت مبل پنهان می شوند تا تیرهای شلیک شده به آن ها برخورد نکند. مایکروسافت برای توصیف این پروژه از عبارت «سرگرمی واقعیت ترکیبی» استفاده می کند.

تری مایرسن، مدیر بخش اکس باکس که در این بخش از مراسم به معرفی پروژه Xray می پرداخت تاکید دارد که هولولنز از هر دستگاهی مستقل خواهد بود و عملکردی جداگانه دارد. در واقع هدست واقعیت افزوده مایکروسافت یک کامپیوتر کامل است و هیچ سیمی به آن متصل نیست.

کیت های توسعه هولولنز از سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۶ در اختیار توسعه دهندگان بازی و اپلیکیشن قرار می گیرد و قیمتی معادل ۳ هزار دلار دارد. باید توجه داشت که هولولنز در حال حاضر تا کامل شدن راهی طولانی در پیش دارد و حداقل تا ۵ سال دیگر شاهد عرضه عمومی محصول به بازار نخواهیم بود.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato