هکرهای چینی به تکنولوژی Samsung Pay دست یافته اند

هکرهای چینی به تکنولوژی Samsung Pay دست یافته اند

در ماه فوریه سال گذشته، سامسونگ خبر از خرید شرکت LoppPay را داد و نتیجه ادغام تکنولوژی آن شرکت با سامسونگ، پدید آمدن سرویس Samsung Pay بود. حالا نیویورک تایمز خبر می دهد که هکرهای چینی از ماه مارس تاکنون موفق به شکستن حریم سیستم شده و به آن وارد شده اند.

سامسونگ اما معتقد است که هیچ یک از اطلاعات مربوط به حساب های بانکی کاربران در اختیار هکرها قرار نگرفته، چرا که اصلا قسمت مورد حمله، ارتباطی با بخش پرداخت نداشته. مدیران LoopPay می گویند هدف هکرها، دزدیدن تکنولوژی شرکت و اطلاعات مربوط به پروژه برای رمزگذاری حساب ها بوده.

در بیانیه سامسونگ آمده است: «Samsung Pay تحت تاثیر قرار نگرفته و در هیچ نقطه ای، هیچ اطلاعات پرداخت شخصی در خطر نیست. این یک حادثه جداگانه ای بوده که شبکه شرکت LoopPay را هدف قرار داده که یک شبکه کاملا جداگانه نسبت به Samsung Pay است.»

این اتفاق دقیقا مشابه همان حمله ای است که در ماه فوریه به وبسایت Forbes.com صورت گرفت و بدافزارهایی را در قسمت Thought of the Day قرار داد. اما گویا وبسایت فوربس فقط حمله ای آزمایشی برای تست مهارت ها و آمادگی برای حمله ای بزرگ تر بوده. LoopPay ماجرای این حمله را ۳۸ روز پیش از عرضه عمومی Samsung Pay متوجه شد.

ویجیاتو

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato