انتشار اطلاعاتی تازه از روند توسعه لپ تاپ شیائومی

انتشار اطلاعاتی تازه از روند توسعه لپ تاپ شیائومی

شیائومی یکی از برترین و شناخته شده ترین تولید کنندگان تلفن هوشمند در کشور چین محسوب می شود. این کمپانی در طول سال جاری تلفن های هوشمند متعددی را راهی بازار ساخته و البته نشان داده تمایل دارد در تمامی بازارهای مرتبط به محصولات تکنولوژیک نقشی پر رنگ را ایفا کند.

برند چینی مورد بحث علاوه بر اسمارت فون هایش تا به حال از تلویزیون های هوشمند، دستبند سلامتی، هواساز اسمارت و چند مورد دیگر از این دست که تولید خودش بوده اند نیز پرده برداشته و از همه جالب تر اینکه به تازگی یک اپراتور مجازی را راه اندازی نموده تا کسب و کارش را بیش از هر زمانی توسعه داده باشد.

اما چه چیز باعث گشته شیائومی یکبار دیگر به رئوس اخبار بیاید؟ این شرکت با همراهی برند تایوانی Inventec مشغول ساخت یک لپ تاپ است و حالا جزئیات تازه ای در همین رابطه منتشر شده.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

ریچارد لی، ریاست Inventec، قبلاً تائید کرده بود که باب همکاری را با شیائومی گشوده اند و می توانیم منتظر رونمایی محصول مشترک حاصل از این همکاری در سال آینده باشیم. اکنون نیز مشخص گشته که چینی ها سعی مضاعفی دارند تا نوت بوکی در خور نام خود تولید کنند نه محصولی عادی و بی کیفیت و برای محقق شدن این مهم حتی به بهره گیری از تجربیات سایر برند ها نیز روی آورده اند.

در همین راستا ذکر می شود شیائومی به تازگی یکی از مقامات ارشد پیشین کسب و کار لپ تاپ های لنوو را استخدام کرده تا در رده ی نوپای تولیداتش از آموخته ها و دانش او به شکل مطلوبی استفاده برده و مجبور به آزمون و خطا کردن برخی گزینه ها نباشد.

از دیگر شنیده ها نیز اینکه برخی افراد آگاه به منابع خبری اطلاع داده اند در لپ تاپ های شیائومی هم شاهد حضور MIUI خواهیم بود و چینی ها آن را به صورت یک لایه نرم افزاری در محصولات مورد بحث پیاده سازی کرده اند (MIUI رابط کاربری محسوب می شود که شیائومی آن را بر روی موبایل های اندرویدی خود قرار می دهد).

ضمناً هنوز دقیقاً مشخص نیست آیا MIUI حالا بدل به یک رابط کاربری برای توزیعی از لینوکس گشته، نقش یک توزیع جدید از لینوکس را ایفا می کند و یا اینکه نرم افزاری خواهد بود سوار شده بر ویندوز؛ تا بدین لحظه برخی افراد گمانه زنی می کنند شیائومی نوت بوکی مبتنی بر لینوکس عرضه خواهد کرد و گروهی دیگر نیز حرف هایی از به کارگیری ویندوز به میان آورده اند.

باید منتظر ماند و دید استخدام های جدید شیائومی و تجربیاتی که بدین طریق به جریان روند توسعه ی محصول این برند تزریق خواهند شد تا چه حد می توانند در ارائه ی دیوایسی موفق اثر گذار باشند. نظر شما در این رابطه چیست و فکر می کنید شیائومی در بازار رو به افول کامپیوترهای شخصی نیز همانند بازار تلفن های هوشمند پیشتاز خواهد شد یا خیر؟

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato