سونی امکان توسعه رام های سفارشی مبتنی بر اندروید ۶ را برای ابزارهای سری اکسپریا فراهم کرد

سونی امکان توسعه رام های سفارشی مبتنی بر اندروید ۶ را برای ابزارهای سری اکسپریا فراهم کرد

سونی با انتشار فایل های باینری و تنظیمات مربوط به نسخه AOSP آخرین نسل سیستم عامل اندروید، امکان ساخت رام های سفارشی مبتنی بر نسخه مارشملو را برای بسیاری از ابزارهای سری اکسپریا از جمله Xperia Z3، Z3 Compact، Z2 و تبلت Z4 فراهم کرده است.

Xperia Z5 و Xperia Z5 Compact نیز از دیگر ابزارهایی هستند که با اضافه شدن یه لیست محصولات برنامه Open Device شرکت ژاپنی، امکان اجرای نسخه متن باز اندروید مارشملو را پیدا کرده اند.

اما اگر در زمره توسعه دهندگان نیستید و تنها می خواهید بدانید اندروید مارشملو چه زمانی به کاربران عرضه می شود نیز، باید بدانید که سونی در حال آماده سازی بروزرسانی برای عرضه به برخی از محصولات خود است.

اما متاسفانه همه دستگاه های سری اکسپریا آخرین نسل سیستم عامل موبایل گوگل را دریافت نخواهند کرد و این همان نقطه ضعفی است که برنامه Open Device می تواند آن را پوشش دهد.

بنابر این حتی اگر یک محصول سری اکسپریا مجهز به چیپست اسنپدراگون دارید که در سالهای ۲۰۱۴ یا ۲۰۱۵ ساخته شده، می توانید منتظر بمانید تا توسعه دهندگان رام های custom یا سفارشی شده مبتنی بر اندروید مارشملو را برای این ابزارها عرضه نمایند.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato