جعبه ابزار: اپلیکیشن های برتر مدیریت ایمیل در تلفن های هوشمند

روزانه صدها نامه الکترونیکی به اینباکس ایمیل هایمان سرازیر می شود که برای مدیریت و رسیدگی به آنها از طریق موبایل و تبلت، مسلما به اپلیکیشن های ایمیل نیازمندیم.

با استفاده از این اپلیکیشن ها می توان اینباکس چندین ایمیل را به طور همزمان از یک محل چک کرد و ضمنا کارهایی از قبیل دسته بندی نامه ها، زمان بندی برای ارسال و مدیریت پیوست هایشان را انجام داد.

در جعبه ابزار این هفته به کاربردی ترین و پر طرفدارترین اپلیکیشن های رایگان مدیریت ایمیل می پردازیم.

در ادامه با دیجیاتو و جعبه ابزار این هفته همراه باشید. 

Gmail

Gmail 1

با داشتن نزدیک به یک میلیارد کاربر، جیمیل گوگل محبوب ترین سرویس ایمیل دنیاست. دلیل این محبوبیت هم چیزی نبوده جز رابط کاربری ساده و دلنشین و امکانات خوبی که به رایگان در اختیار کاربرانش قرار می دهد.

با جیمیل می توان به اینباکس پنج حساب کاربری مختلف (یاهو، آتلوک و ...) دسترسی داشت، و قابلیت همگام سازی اپ با نسخه تحت وب به شما اجازه می دهد تا بتوانید از طریق موبایل، تبلت و ساعت هوشمند به آخرین تغییرات اینباکس خود دسترسی داشته باشید.

جیمیل به طور خودکار، ایمیل های مهم را در دسته Primary قرار داده و موارد تبلیغاتی و اعلان های شبکه های اجتماعی را در دسته های Promotions و Social قرار می دهد؛ بنابراین با نظم بخشیدن به اینباکس، اولویت بندی برای خواندن ایمیل ها و حذف موارد اسپم را بهبود می بخشد.

اعلان های قابل تنظیم، جستجوی پیشرفته در اینباکس، دستورات حرکتی و سوئیچ به حالت مکالمه (به سبک اپلیکیشن های ارتباطی) از امکانات شاخص اپلیکیشن ایمیل فوق العاده گوگل هستند.

Gmail
 • Gmail
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: گوگل
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 17.7 / 12.3 مگابایت
دانلودInbox by Gmail

Inbox by Gmail 1

امکانات جیمیل برای افرادی که روزانه با صدها ایمیل سر و کار دارند به قدر کافی کاربردی هست، اما اگر خواهان اتوماسیون بیشتر باشید می توانید به اینباکس مراجعه کنید.

اینباکس در واقع جیمیلی است که در دسته بندی خودکار نامه ها و اولویت بندی شان عملکرد دقیق تر و تخصصی تری دارد. به عنوان مثال، می تواند ایمیل هایی با موضوع مسافرت را به طور خودکار در یک دسته قرار دهد.

برای اینکه ایمیل های غیر مهم مانع از رسیدگی به موارد مهم نشوند، در اینباکس می توانید برایشان یک لیبل به خصوص در نظر بگیرید. همچنین در این اپ عکس ها و فایل های پیوست مستقیما در میان خطوط ایمیل به نمایش در می آیند و ضمنا می توانید برای یادآوری موارد مهم، آنها را به حالت Snooze ببرید تا در ورود بعدی مجددا برایتان به نمایش درآیند.

Inbox by Gmail
 • Inbox by Gmail
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: گوگل
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 73.1 / 17.6 مگابایت
دانلودMailbox

Mailbox 1

سرویس ایمیل دراپ باکس هم طرفداران خاص خود را دارد. در میل باکس امکاناتی همچون Snooze کردن ایمیل ها را می بینیم که البته از سایر رقبا کپی برداری شده. اما یکی از قابلیت های خوب این سرویس، امکان حذف ایمیل ها از طریق سوایپ است که از طریق آن می توانید در کوتاهترین زمان ممکن اینباکس خود را از موارد اسپم پاکسازی کنید.

البته میل باکس امکانات خوب دیگری هم دارد. این اپلیکیشن با ردیابی سوایپ ها و Snooze هایی که انجام می دهید، ایمیل هایی که برایتان مهم ترند را تشخیص می دهد و پس از این کار، به طور خودکار شروع به جداسازی آنها از موارد اسپم و غیر مهم می کند.

به غیر از مواردی که گفتیم، رابط کاربری ساده و زیبای میل باکس را هم می توان از نقاط قوت این سرویس مدیریت ایمیل برشمرد.

Mailbox
 • Mailbox
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Dropbox
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 28.9 / 21 مگابایت
دانلودOutlook

Outlook 1

مایکروسافت در سال های اخیر تلاش کرده تا امکان تجربه بهترین سرویس هایش را برای کاربران iOS و اندروید هم فراهم کند و آتلوک شاهد مثالی برای سیاست کنونی این غول نرم افزاریست.

هر چیزی که از یک اپلیکیشن ایمیل انتظار دارید را در آتلوک خواهید یافت، از دسته بندی ایمیل ها گرفته تا اولویت بندی نمایش آنها. اگر حساب کاربری مایکروسافت دارید، می توانید از همگام سازی وان درایو و تقویم آتلوک نهایت استفاده را ببرید.

آتلوک به غیر از مدیریت ایمیل ها، با داشتن تقویم درون برنامه ای ابزار خوبی برای برنامه ریزی روزهای هفته و تنظیم قرارهای ملاقات نیز هست.

Microsoft Outlook
 • Microsoft Outlook
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Microsoft Corporation
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 51.3 / 17.2 مگابایت
دانلودType Mail

Type Mail 1

Type Mail به اندازه دیگر اپلیکیشن های این فهرست مشهور نیست، اما به خاطر امکانات کاربردی که در محیطی زیبا در اختیار کاربر قرار داده ارزش یک بار امتحان را دارد. یکی از قابلیت های فوق العاده این اپ، امکان مدیریت بی نهایت حساب کاربری (جیمیل، یاهو، آتلوک و ...) است. بنابراین اگر مجبورید روزانه چندین ایمیل را چک کنید، تایپ میل می تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد.

از دیگر امکانات این اپ امکان Snooze کردن ایمیل ها، تعیین زمان های Do Not Disturb برای جلوگیری موقت از پر شدن اینباکس، مشاهده موضوع ایمیل ها در یک نگاه و پشتیبانی از پوشیدنی های اندرویدی هستند.

تایپ میل از لحاظ ظاهری هم اپلیکیشن جذابیست. به عنوان مثال در ایمیل های دریافتی مرتبط با شبکه های اجتماعی، به جای دیدن یک آیکن خشک و خالی می توانید آواتار مربوط به مخاطب خود را مشاهده کنید.

Type Mail
 • Type Mail
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Type App Inc
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 58.9 / 28.4 مگابایت
دانلودWeMail

We Mail 1

بنابر ادعای تیم توسعه دهنده، WeMail می تواند با دسته بندی هوشمند ایمیل ها حجم اینباکس شما را به میزان 50% کاهش دهد. به غیر از نظم بخشی به اینباکس، رابط کاربری ساده و در عین حال زیبا و رنگارنگ وی میل می تواند یکی از دلایل ترغیب شدن شما به استفاده از آن باشد.

صفحه ایمیل ها در وی میل، به شکل پنجره های گفتگو در اپلیکیشن هایی همچون تلگرام طراحی شده تا ضمن خارج شدن از قالب نامه های رسمی، بتوانید آسان تر از سایر سرویس ها فایل های پیوست را به طرف مقابل ارسال کنید.

دسترسی سریع به مخاطبین و فایل های پیوست، پاسخ به ایمیل ها از طریق پیام صوتی و جستجوی پیشرفته در اینباکس از دیگر امکانات خوب وی میل به شمار می آیند.

WeMail
 • WeMail
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Kale Interactive, Inc
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: 17.3 مگابایت
دانلود


Inboxcube

Inboxcube 1

سیستم عامل iOS میزبان تعداد زیادی اپلیکیشن کاربردی برای مدیریت ایمیل هاست که Inboxcube جز موارد برگزیده و رایگان آنها محسوب می شود. این اپلیکیشن بیشتر مناسب افرادیست که نیازمند مدیریت فایل های پیوست ایمیل های دریافتی خود هستند.

Inboxcube فایل های پیوست ایمیل ها را در قالب واحدهای مکعبی و سه بخش Photos Cube، PDF Cube، Links Cube دسته بندی می کند تا در کمترین زمان ممکن بتوانید به جستجوی آنها بپردازید. ضمنا می توانید یک میانبر جداگانه هم برای دسترسی به مخاطبین مهم، پوشه ها و دیگر Cube ها در صفحه اصلی اپلیکیشن در نظر بگیرید.

به غیر از تسهیل دسترسی به فایل های پیوست، Inboxcube امکانات دیگری همچون شخصی سازی رابط کاربری، جابجایی میان ایمیل ها با سوایپ، امکان پاسخ سریع به ایمیل ها و دانلود فایل های پیوست برای مدیریت آفلاین را هم در اختیارتان قرار می دهد.

Inboxcube
 • Inboxcube
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: .Inbox Cube Inc
 • سیستم عامل: iOS
 • حجم: 33.5 مگابایت
دانلود


شما کدامیک از اپلیکیشن های بالا را برتر از بقیه می دانید و از کدام مورد به عنوان ابزار پیش فرض برای مدیریت ایمل هایتان بهره می گیرید؟ با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

قابلیت چت و ارسال عکس به گوگل فوتوز اضافه می شود

گوگل قابلیت اشتراک گذاری جدید گوگل فوتوز را معرفی کرد. به کمک این ویژگی که در واقع نوعی پیام رسان شخصی است، کاربران می توانند عکس ها و فیلم های خود را از طریق این اپ به اشتراک بگذارند.به کمک این قابلیت کاربران می توانند عکس ها و فیلم های خود را از طریق نسخه... ادامه مطلب

بهترین های گوگل پلی در سال 2019 معرفی شدند

گوگل امروز لیست بهترین اپ های سال 2019 را منتشر کرد. رأی گیری از کاربران از تاریخ 11 نوامبر (20 آبان) تا تاریخ 25 نوامبر (4 آذر) در چهار دسته بندی انجام شد.در ادامه بهترین اپلیکیشن های سال 2019 به انتخاب کاربران را ملاحظه می کنید:بهترین اپلیکیشن: Video Editor - Glitch Video Effectsبهترین بازی: Call... ادامه مطلب

جعبه ابزار؛ اپلیکیشن‌هایی برای صرفه‌جویی و مدیریت مصرف دیتا در اندروید

برای مدیریت مصرف دیتا راه‌های زیادی وجود دارد. ساده‌ترین راه این است که وقتی به همه کارهایتان رسیدید، خودتان گوشی را کنار بگذارید. ولی همانطور که حتما می‌دانید کنار گذاشتن اینترنت گردی کار چندان ساده‌ای نیست، طوری که گاهی فقط پیامک اخطار اتمام بسته اینترنت است که می‌تواند ما را از دنیای مجازی جدا کند.در... ادامه مطلب

جعبه ابزار؛ معرفی بهترین اپلیکیشن‌های نقاشی و طراحی برای موبایل

نقاشی و طراحی هنری بوده که بشر از ابتدای تاریخ حضورش روی کره خاکی برای به تصویر کشیدن فرهنگ و روش زندگی خود از آن استفاده کرده است. این هنر نه تنها با گذر زمان از بین نرفته بلکه فرم‌های مختلف و پیشرفته‌تری به خود گرفته و حالا ما به عنوان نوادگان متمدن بشر اولیه،... ادامه مطلب

جعبه ابزار؛ بهترین اپلیکیشن های موبایل برای اسکن اسناد و مدارک

شاید اسکن کردن مدارک و یا جزوه‌ها و نوشته‌ها یکی از کارهایی باشد که بدون شک همه ما در مواقع مختلفی از زندگی تحصیلی و کاریمان به آن بر می‌خوریم. خوشبختانه تلفن‌های هوشمند در این مورد هم به کمک ما آمده‌اند و اپلیکیشن های اسکن مدارک به کمک دوربین گوشی این کار را برایمان با... ادامه مطلب

جعبه ابزار: معرفی بهترین اپلیکیشن‌های مدیریت ایمیل برای موبایل

در این که جیمیل با داشتن بیش از یک میلیارد کاربر، محبوب ترین اپلیکیشن مدیریت ایمیل دنیاست شکی نیست. اما این محبوبیت یا نصب بودن آن به طور پیش فرض در موبایل های اندرویدی نباید مسبب آن شود که از دیگر محصولات مشابهش غافل بمانید، چرا که شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که از... ادامه مطلب

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟