مایکروسافت در ازای لپ تاپ های قدیمی 200 دلار و در ازای مک بوک 300 دلار می پردازد

مایکروسافت در ازای لپ تاپ های قدیمی 200 دلار و در ازای مک بوک 300 دلار می پردازد

مایکروسافت در ازای لپ تاپ های قدیمی 200 دلار و در ازای مک بوک 300 دلار می پردازد

مایکروسافت با معرفی سرفس بوک امید به پیشرفت ویندوز در فضای لپ تاپ ها را دوچندان کرد. این دستگاه ۱۵۰۰ دلاری، اگرچه بسیار گران قیمت است اما به همان میزان خاص، درخور توجه و بی نظیر است و ردموندی ها سعی دارند به هر شکلی که شده آن را در بازار موفق نگه دارند.

مایکروسافت با استفاده از ترفند تبلیغاتی کهنه ای که مورد استفاده تولیدکنندگان بسیاری قرار گرفته، سعی دارد تا فروش کامپیوترهایش را افزایش دهد. کاربران می توانند تا تاریخ ۲۰ اکتبر، با مراجعه به استورهای مایکروسافت، لپ تاپ های قدیمی خود را تحویل داده و روی لپ تاپ جدید خود، ۲۰۰ دلار تخفیف بگیرند.

اما اگر این کامپیوتر قدیمی یک مک بوک اپل باشد، مایکروسافت رقم تخفیف را تا ۳۰۰ دلار افزایش خواهد داد. کامپیوتر قدیمی ارائه شده باید حداکثر ۶ ساله باشد. حداقل سایز نمایشگر نیز ۱۱.۶ اینچ اعلام شده که البته سالم بودن آن ملاک است. این طرح در آمریکا، بریتانیا، کانادا، هند، برزیل، فرانسه، آلمان و تایوان جریان دارد.

microsoft_qualifying_trade_in

این تاکتیک فروش شاید از سود عملیاتی مایکروسافت بکاهد اما میزان نقدینگی را بالا خواهد برد و به فروش بیشتر محصولات جدید کمک خواهد کرد، در همین حین مایکروسافت از قطعات به کار رفته در محصولات ارائه شده هم می تواند بهره وری داشته باشد.

مایکروسافت پیش از این نیز چنین ترفندی را برای جلب توجه کاربران برای خرید اکس باکس وان و سرفس پرو ۳ نیز به کار گرفته بود اما مسئله این است که با فروش محصولات در وبسایت های دست دوم فروشی می توان پول بیشتری نسبت به تخفیف ۳۰۰ و ۲۰۰ دلاری مایکروسافت به جیب زد.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل