باگ جدید فیسبوک میزان محبوبیت پست های شما را به نمایش می گذارد

باگ جدید فیسبوک میزان محبوبیت پست های شما را به نمایش می گذارد

کاربران اخیرا باگ جدیدی را در شبکه اجتماعی فیسبوک یافتند که نشان می داد هر پست چند بار توسط دیگران مشاهده شده است. در واقع این یک ویژگی اضافه نبوده و اطلاعات آن نباید در اختیار کاربران قرار می گرفت اما باگ جدیدی که چند ساعتی از برطرف شدن آن می گذرد، به هر شخصی اجاز می داد تا میزان مشاهده شدن هر پست را ببیند.

در حقیقت حتی این باگ محدود به پست های شما نمی شد و می توانستید با سر زدن به صفحات دیگر نیز از آمار و ارقام آن ها هم با خبر شوید. البته این باگ صرفا روی نسخه مرورگر موبایلی فیسبوک قابل مشاهده بود و کاربرانی که امروز از طریق دسکتاپ و اپلیکیشن های موبایل فیسبوک را مشاهده کرده اند، متوجه این مسئله نشده اند.

فیسبوک پس از لو رفتن این آمار و ارقام که ممکن است برای بسیاری خصوصی به حساب آید، به وبسایت ورج گفت که این باگ به زودی برطرف می شود و تنها در عرض چند ساعت با آپدیت کدنویسی ها، میزان مشاهده از زیر پست ها برداشته شد.

به اشتراک گذاشته نشدن میزان مشاهده هر پست یک دلیل قانع کننده دارد و فیسبوک نمی خواهد کاربران اش متوجه شوند که تا چه حد مطالب شان دیده می شود. در سال ۲۰۱۳، دانشگاه استنفورد و تیمی از فیسبوک به این نتیجه رسیدند که به طور میانگین، هر پست ارسال شده توسط یک کاربر، صرفا توسط ۳۵ درصد از دوستانش دیده و خوانده می شود و یوزرهای عادی ماهانه ۲ یا نهایتا ۳ دوست جدید می یابند. دیده شدن میزان مقبولیت می تواند بر تمایل اشتراک گذاری کاربران اثر مستقیم داشته باشد و فیسبوک به این مسئله واقف است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato