آمار کارمندانی که در IBM نیاز به پشتیبانی فنی دارند: مک ۵ و ویندوز ۴۰ درصد

اپل و IBM اگرچه در گذشته در برابر یکدیگر ایستاده بودند اما اکنون، رابطه شان بدون مشکل پیش می رود و با هم همکاری های زیادی را نیز انجام داده اند. از «سازمان پسند» کردن iOS در سال ۲۰۱۴ توسط IBM گرفته تا برنامه ای که اخیرا شرکت IBM آن را اعلام کرده بود.

طرحی که به تازگی آغاز گشته و قرار است تا پایان سال جاری، این شرکت ۵۰ هزار کامپیوتر مک را برای کارمندانش ابتیاع نماید [البته به طور کلی این خرید به ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزار کامپیوتر مک خواهد رسید]. اکنون چند ماهی از این طرح می گذرد و برخی از کارمندان IBM در حال کار با کامپیوترهای مک خود هستند. حال اما این شرکت خبر می دهد که کار کردن با کامپیوترهای مک آسان تر است و کارمندان بسیار کمتری در قیاس با ویندوز، نیاز به بهره گیری از پشتیبانی داشته اند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

به تازگی IBM در کنفرانس « JAMF Nation User Conference » شرکت کرده و اطلاعات جالبی در این زمینه منتشر نموده است. آقای Fletcher Previn، معاون ارشد بخش «Workplace-as-a-Service - محل کار به عنوان یک سرویس» در IBM در این کنفرانس به سخنرانی و ارائه آمار و ارقام جالبی از مقایسه کاربردی بودن ویندوز و مک پرداخت.

وی اشاره داشت که IBM اکنون به شکل هفتگی ۱۹۰۰ کامپیوتر مک از اپل خریداری می کند و تا کنون بیش از ۱۳۰ هزار محصول مبتنی بر OS X و iOS در این کمپانی به کار مشغول هستند. آقای Previn اذعان دارد که همه این محصولات اپل، صرفا توسط ۲۴ متخصص پشتیبانی می شوند و به طور معمول، صرفا ۵ درصد از افرادی که با این ۱۳۰ هزار دستگاه کار می کنند نیاز به کمک متخصصین محصولات اپل و افراد پشتیبان داشته اند؛ این در حالیست که ۴۰ درصد استفاده کنندگان از ویندوز در IBM به سراغ بهره گیری از کمک پشتیبان های ویندوز رفته اند.

14596-10251-AppleIBM-l

اما دلیل ارائه این آمار از سوی IBM چه بوده است؟ این شرکت در پاسخ به تصمیم خود مبنی بر خرید ۵۰ هزار کامپیوتر مک تا پایان سال جاری بر آمده و تصمیم دارد به این شکل بگوید که کامپیوترهای مک که مبتنی بر سیستم عامل OS X هستند، کاربری ساده تری از ویندوز در محل کار دارند و یکی از علل اصلی این اقدام نیز همین امر بوده است.

آقای Previn همچنین اشاره داشته که اگرچه در ابتدا کامپیوترهای ساخته شده توسط اپل قیمت بالاتری دارند اما در دراز مدت، هزینه نگهداری و پشتیبانی از آنها بسیار کمتر از نمونه های دیگر است و قیمت تمام شده در طول عمر دستگاه، رقمی منطقی تر خواهد بود: «با خرید هر مک، IBM پول بیشتری پس انداز می کند.»

Mobit

نظرات ۲۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟