سامسونگ و ال جی از جدیدترین نوآوری های خود در حوزه تکنولوژی باتری پرده برداشتند

سامسونگ و ال جی از جدیدترین نوآوری های خود در حوزه تکنولوژی باتری پرده برداشتند

نام داران صنعت تکنولوژی دنیا این روزها تلاش دارند تا ساعت های هوشمند اختصاصی خود را برای موبایل های تولیدی شان ارائه دهند و از این طریق کسب و کارشان را رونق ببخشند. اما یکی از بزرگ ترین نگرانی هایی که ذهن مشتریان بالقوه دستگاه های پوشیدنی را به خود مشغول کرده میزان عمر باتری هر دستگاه است.

پوشیدنی های سنتی عمر باتری بالایی دارند و چنانچه دفعات و زمان مورد نیاز برای شارژ انواع هوشمند این دستگاه ها کمتر شود، قطعا بر جمع کاربران آنها نیز اضافه می گردد.

خوشبختانه سامسونگ و الجی که هر دویشان هم ساعت های هوشمند مختص به خود را وارد بازار کرده اند دست به توسعه تکنولوژی های نوینی زده اند که به زعم خودشان استانداردهای کنونی را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

روز گذشته، سئول پایتخت کره جنوبی میزبان رویدادی بود که در آن سامسونگ و الجی باتری های انعطاف پذیر جدید خود را که برای دستگاه های پوشیدنی طراحی شده اند در معرض دید عموم قرار دادند.

الجی در جریان این نمایشگاه جدیدترین «باتری سیمی» خود را رونمایی کرد؛ نوعی پیل که امکان تا شدن دارد و برای کاربرد در دستگاه های پوشیدنی که معمولا امکان گنجاندن باتری های قدرتمند در بدنه کوچکشان وجود ندارد بسیار ایده آل است.

نخستین باتری سیمی این شرکت دو سال پیش معرفی شد و از آن زمان تا به امروز، الجی به نوآوری های خود ادامه داد تا اینکه در ماه ژوئن باتری های شش ضلعی خود را به جهانیان معرفی کرد و نامش را به عنوان نخستین شرکتی که به این هدف نائل آمده به ثبت رساند. برآورد این کمپانی از محصول تازه اش این است که ظرفیت باتری پوشیدنی ها را به دو برابر افزایش خواهند داد.

سامسونگ نیز با معرفی تکنولوژی جدید خود در این نمایشگاه خبرساز شد و از دو فرمت جدید برای باتری هایش پرده برداشت: نخست یک پیل رشته ای و دیگری نوع نواری. باتری رشته ای معرفی شده از سوی این شرکت به خاطر بهره مندی از بدنه فیبری اش نسبت به انواع تاشو برتری دارد و انتظار می رود که در آینده در ابزارهای تزئینی نظیر گردنبند به کار گرفته شود.

باتری نواری سامسونگ هم تا ۵۰ هزار مرتبه قابل خم شدن است و ظرفیت باتری ساعت های هوشمند را تا ۵۰ درصد افزایش می دهد. انتظار می رود که تکنولوژی یاد شده در آینده نه چندان دور در پوشیدنی های سامسونگ به کار گرفته شود.

بسیاری باور دارند که ساعت های هوشمند خط مقدم آینده شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی برای رقابت با یکدیگر هستند. از سویی، با پیچیده تر شدن روز افزون نرم افزارهای طراحی شده برای این دستگاه ها، نوآوری های ایجاد شده در عمر باتری پوشیدنی ها می تواند نگرانی ها در رابطه با شارژ این دستگاه ها را پایین بیاورد.

همه ساله شرکت ها، نسخه جدیدتری از ابزارهای پوشیدنی خود را عرضه می کنند یا اینکه اساسا دست به ساخت مدل های کاملا جدیدی از آنها می زنند و آمار و ارقام های جهانی هم هیچگونه تغییری را در این روند نشان نمی دهند.

کمپانی گارتنر پیش بینی کرده که ۴۰ درصد از تمامی دستگاه های پوشیدنی مچی تا سال ۲۰۱۶، را ساعت های هوشمند تشکیل خواهند داد و انتظار می رود که تا سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد افزایش قابل ملاحظه فروش جهانی این دستگاه ها و ثبت رکورد ۱۰۰ میلیون عددی از آنها باشیم.

در هر صورت سامسونگ و الجی حالا از طلایه داران تکنولوژی های ارائه شده برای باتری هستند و امید می رود که در محصولات آتی خود جدیدترین دستاوردهایشان در این حوزه را به خدمت بگیرند.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato