چگونه فضانورد شویم؟

چگونه فضانورد شویم؟

چگونه فضانورد شویم؟

تلاش و تمرین بسیاری لازم است تا یک روز بتوانید از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین خیره شوید، اما ملزومات اولیه ای که ناسا مشخص کرده بسیار ساده تر از آنچه که فکر می کنید هستند. در حقیقت لازم نیست یک دانشمند باشید تا جایی در ناسا داشته باشید.

فقط لازم است یک لیسانس در حوزه ای مرتبط با سه سال سابقه حرفه ای داشته باشید. اگر این شرایط را دارید، ناسا به راحتی درخواست شما را قبول خواهد کرد و کلاس ها از ۱۴ دسامبر نیز آغاز می شود.

هر دوره، معمولا چهار الی هشت هزار نفر ثبت نام می کنند اما در نهایت، فقط هشت نفر هستند که بالاخره پا به ایستگاه فضایی می گذارند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا با شرایط فضانورد شدن آشنا شویم.

1
برای شروع، باید مدرک کارشناسی در حوزه های مرتبط داشته باشید. برای مثال زیست شناسی، مهندسی و یا ... هر مدرکی در حوزه ریاضیات، مهندسی، تکنولوژی و علوم قابل قبول است.
2
حداقل سه سال تجربه در زمینه مدرک تحصیلی نیز لازم است.
3
لیسانس دارید اما تا به حال جای خاصی کار نکرده اید؟ مشکلی نیست، برای فوق لیسانس اقدام کنید تا بدون نیاز به سه سال سابقه کار بتوانید نام خود را ثبت کنید.
4
اگر می خواهید یک فرمانده یا پایلوت باشید، بهتر است مدت زمان بیشتری را در دانشگاه سپری کنید.
5
برای خلبان ها و فرمانده ها نیز همان مدرک لیسانس کفایت می کند اما اگر مدرکی بالاتر داشته باشید بهتر است. همچنین، ۱۰۰۰ ساعت زمان پرواز با جت نیز حداقل نیاز این شغل است.
6
تا اینجا آسان به نظر می رسد اما از این پس، با ویژگی هایی روبرو خواهید شد که گاهی اوقات توانایی اصلاح آن را نخواهید داشت.
7
بینایی کامل، بدون هیچ ضعفی در هر دو چشم برای قبولی شما لازم است.
8
ناسا یک حداقل و حداکثری هم برای قد فضانوردان در نظر دارد. یک فضانورد ایده آل باید قدی بین ۶۲ تا ۷۵ اینچ (۱.۵۷ تا ۱.۹۰ متر) داشته باشد.
9
حالا نوبت به بررسی های پزشکی و روان پزشکی می رسد تا صحت کامل شما مورد تایید قرار بگیرد.
10
وقتی وارد فاز تمرینات شدید، باید سعی کنید زیر فشار شدید آن جان سالم به در برید.
11
تمرینات صرفا فیزیکی نیستند و باید مطالعات خود را نیز انجام دهید. سوار شدن بر Vomit Comet معروف نیز یکی دیگر از تمرین های سخت و چالش برانگیز است که از نام آن پیداست تا چه حد با مشکل روبرو خواهید شد.
12
پس از اینکه همه چیز مورد تایید قرار گرفت، ممکن است سال ها طول بکشد تا بالاخره منتخب سفر فضایی بعدی شوید.
13
حتی شاید هیچ وقت سوار این موشک ها نشوید و تا ابد یک فضانورد زمینی باقی بمانید اما اگر انتخاب شوید...
14
باز هم یکی دو سال دیگر تمرین های سخت و فشرده پیش از خارج شدن از زمین لازم است.
15
آنچه که خواندید، قوانین ناسا و آژانس فضایی آمریکا بودند اما اگر می خواهید از طریق کشورهای دیگر اقدام کنید باید با قوانین آنها نیز آشنا شوید که چندان تفاوتی با قوانین ناسا ندارد.
16
سفر فضایی بسیار پر هزینه و پر خطر است. بنابراین همه تمرینات سخت و قوانین دشوار قطعا علتی دارد.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل