محققان ژاپنی راهی برای استفاده از نمایشگر های 4K بدون تاثیر گذاری روی باتری یافته اند

محققان ژاپنی راهی برای استفاده از نمایشگر های 4K بدون تاثیر گذاری روی باتری یافته اند

بر اساس تحقیقات جدید دانشگاه Kogakuin در کشور ژاپن، راهی پیدا شده که از نمایشگرهایی با رزولوشن ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ موسوم به ۴K استفاده شود بدون اینکه مصرف انرژی آنها نسبت به نمونه های با رزولوشن پایین تر بیشتر باشد.

تکنولوژی جدید می تواند تصاویر Ultra HD را با نرخ بروز رسانی ۳۰ فریم بر ثانیه به نمایش بکشد و محققان یادآور می شوند که این نرخ، احتمالا تا ۶۰ فریم بر ثانیه نیز بالا خواهد رفت. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در حال حاضر اکسپریا Z5 پریمیوم تنها تلفن هوشمندی است که به نمایشگری با رزولوشن ۴K مجهز گشته. مشکل اصلی چنین نمایشگرهایی این است که عمر باتری را به سرعت به انتها می رسانند و به همین دلیل هم در منوی کاربری، سونی تصاویر را با رزولوشن ۱۰۸۰p رندر می کند.

با استفاده از دستاورد دانشگاه Kogakuin ولی، سازندگان می توانند نمایشگرهای ۴K را در موبایل ها قرار داده و آنها را در همه بخش ها فعال نمایند بدون اینکه نگرانی از بابت مصرف بیش از اندازه انرژی وجود داشته باشد.

محققان دانشگاه Kogakuin خبر می دهند که تحقیقات خود در این رابطه را از سال ۲۰۱۲ آغاز کرده اند و شرکت Fujitsu نیز در میانه راه به آنها کمک های فراوانی کرده است. نتیجه تلاش های فوجیتسو و دانشگاه یاد شده بر خلاف تصور، نرم افزاری است تا سخت افزاری و حالا می توان از آن در تلفن های هوشمند بهره گرفت تا تصاویر و محتوا به شکل همزمان و بدون مصرف بیش از اندازه انرژی با رزولوشن ۴K به نمایش کشیده شوند. لازم به ذکر است که محققان ژاپنی هنوز جزییات لازم از نحوه کارکرد این تکنولوژی را اظهار نکرده اند.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato