همه چیز درباره آیفون 13
ناسا: فالکون 9 بعدی SpaceX روی زمین فرود خواهد آمد

ناسا: فالکون 9 بعدی SpaceX روی زمین فرود خواهد آمد

به گزارش Florida Today، موشک فالکون ۹ بعدی اسپیس اکس، قرار است روی سطح زمین فرود آید. تا پیش از این، SpaceX موشک های پرتاب شده خود را فقط روی کشتی ها و در دریا فرود می آورد اما هدف نهایی این است که راکت ها قادر باشند روی خشکی فرود آیند. اگر تلاش اسپیس اکس با موفقیت همراه شود، فالکون ۹ به موشکی تبدیل می شود که قابلیت استفاده دوباره را خواهد داشت.

کارول اسکات، یکی از کارکنان ناسا در جریان کنفرانس خبری برگزار شده در Kennedy Space Center این خبر را اعلام نمود. اسپیس اکس معمولا موشک های خود را از این مرکز واقع در فلوریدا پرتاب می کند. به هر صورت، اسپیس اکس هنوز این خبر را تایید نکرده اما اسکات می گوید این خبر را مستقیما از یک مدیر اجرایی شرکت شنیده است.

طی سالی که گذشت، اسپیس اکس دو بار تلاش نمود تا موشک فالکون ۹ را فرود آورد. با وجود اینکه فالکون ها هر بار به کسب موفقیت بسیار نزدیک می شدند اما در نهایت شانس با اسپیس اکس یار نبوده و موشک ها سقوط می کردند.

فرود آوردن فالکون ۹ چه از لحاظ زمانی و چه از لحاظ مالی، مسئله ای حائز اهمیت برای اسپیس اکس و ناسا خواهد بود. هر بار که یکی از این موشک ها به فضا فرستاده می شود، قسمت از آن نابود می شود. اما قسمت اصلی آن اگر قابلیت فرود را پیدا کند، می تواند صرفه جویی های اساسی را در پی داشته باشد.

هفته گذشته، شرکت Blue Origin، تحت مدیریت جف بزوس موفق شد تا لحظه ای تاریخی را در زمینه موشک های چندبار مصرف را رقم بزند اما آنچه اسپیس اکس با راکت فالکون ۹ در پی آن است، اندکی پیچیده تر از فرود آوردن New Shepard است و طبیعتا ارزشی بیشتر خواهد داشت.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato