هوآوی سالانه سرمایه زیادی صرف تحقیق و توسعه می کند

هوآوی سالانه سرمایه زیادی صرف تحقیق و توسعه می کند

هوآوی در حال حاضر، سومین تولیدکننده بزرگ تلفن همراه در جهان است. این شرکت چینی، سال گذشته را با موفقیتی بسیار پشت سر گذاشت. دستگاه های متعددی به بازار عرضه کرد و مقادیر قابل توجهی نیز به فروش رساند. نمونه اخیر، فبلت Mate 8 بوده.

با در نظر گرفتن این مسائل، به نظر می رسد که هوآوی هزینه هنگفتی را در بخش تحقیق و توسعه خرج می کند. تحقیق و توسعه یکی از مهم ترین بخش های هر کمپانی بزرگی محسوب می شود، بنابراین تعجب برانگیز نیست که هوآوی رقمی معادل ۱۴.۲ درصد از درآمد سالانه اش را در این بخش هزینه کند. حالا این رقم را با ۳.۵ درصد اپل مقایسه کنید تا متوجه اهمیت ماجرا برای هوآوی شوید.

گوگل سالانه ۱۵ درصد و فیسبوک و کوالکام به ترتیب سالانه ۲۲ و ۲۱ درصد از درآمد خود را در بخش تحقیق و توسعه هزینه می کنند تا خروجی مناسب تری داشته باشند. با این تفاسیر، دارایی شرکت های مذکور هم با یکدیگر قابل مقایسه نیست. اگرچه از لحاظ درصدی، اپل کمتر از همه هزینه می کند اما با توجه به درآمدی که سالانه دارد، هزینه های ۶.۵ میلیاردی بخش تحقیق و توسعه اپل از مجموع فیسبوک و کوالکام هم بیشتر است.

چینی ها نقشه های بزرگی برای سال آینده دارند. هوآوی در سر دارد تا طی سال ۲۰۱۶، جایگاه سامسونگ را برای خود کند. یو چنگدونگ، مدیرعامل کمپانی هوآوی می گوید تقاضا برای تلفن های ما سال آینده از سامسونگ هم پیشی می گیرد.

این شرکت موفق شده تا در سال ۲۰۱۵، میزان سود خود را افزایش دهد و با این حال توقفی نداشته باشد. کیفیت محصولات افزایش یافته و حتی موفق شده اند با عرضه یک نکسوس، خود را در بازار جهانی مطرح تر کنند. شایعات حتی حاکی از آن است که هوآوی قصد دارد نکسوس ۷ گوگل را هم سال آینده بسازد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato