با Cardboard Camera برای هدست واقعیت مجازی گوگل تصاویر سه بعدی بسازید

با Cardboard Camera برای هدست واقعیت مجازی گوگل تصاویر سه بعدی بسازید

حتماً با هدست واقعیت مجازی گوگل آشنایی دارید. هدستی از جنس مقوا که قیمتی بسیار مناسب دارد و برای استفاده می بایست خودتان آن را سرهم کنید. حال گوگل یک نرم افزار تازه برای این هدست ارزان قیمت منتشر کرده که به کاربران امکان می دهد خودشان دست به تولید محتوای واقعیت مجازی بزنند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

بر طبق اعلام گوگل از طریق این اپ تازه می توان تصاویر پانورامای سه بعدی تهیه و سپس آن را به یک تجربه واقعیت مجازی تبدیل نمود. برای این کار باید نرم افزار را اجرا و شروع به عکس برداری به صورت پانورامای افقی و عمودی کنید، سپس کافی است موبایل خود را درون هدست قرار دهید تا محصول نهایی مشابه یک تصویر سه بعدی برای شما به نمایش درآید.

این امکان وجود دارد که در هنگام گرفتن تصاویر صدای محیط را هم ضبط کرده و در همزمان با نمایش در هدست پخش نمود.

روش کار Cardboard Camera نسبتا ساده است؛ نرم افزار تصاویر ثبت شده را به یکدیگر متصل می کند و با کمی تغییر زاویه نمایش برای هر چشم، به آنها بعد می دهد.

به نظر می رسد گوگل برنامه های زیادی در حوزه واقعیت مجازی دارد. همین ماه قبل بود که کمپانی ساکن مانتین ویو اپلیکیشن Cardboard را بروز رسانی کرده و امکان تماشای ویدئوهای سه بعدی را از طریق یوتیوب و با استفاده از هدست مقوایی اش فراهم نمود.

نرم افزار Cardboard Camera فعلاً فقط برای اندروید منتشر شده، اما به طور قطع در آینده برای سیستم عامل iOS هم در دسترس خواهد بود تا صاحبان آیفون ها هم طعم واقعیت مجازی به سبک گوگل را بچسند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato