۷ عادتی که می توانند پیش از ساعت ۹ صبح، بهره وری روزانه شما را بالا ببرند

اولین روز کاری هفته و اولین ساعات روز بهترین زمان ها برای امتحان کردن عادات تازه برای تقویت بهره وری هستند. در این میان کارهایی وجود دارند که اگر به انجامشان در ساعات اولیه ی صبح عادت کنید، کل روز شما را تحت تأثیر قرار خواهند داد.

در ادامه می توانید ۷ عادت فوق العاده برای تقویت بهره وری روزانه را از نظر بگذرانید. عادت کردن به این موارد آسان است و خیلی زود با انجام آنها احساس راحتی خواهید کرد. شما می توانید پیش از نوشیدن لیوان چای اول صبح، همه ی آنها را انجام دهید.

در ادامه ی این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

۱- اهداف روزانه ی خود را روی کاغذ بیاورید

نوشتن اهداف روزانه با یک خودکار و کاغذ شما را مجبور می کند در مورد اهداف و خواسته های خود شفافیت و صراحت داشته باشید. بهتر است اهداف نوشته شده ی خود را جایی قرار دهید که در تمام طول روز پیش رویتان قرار داشته باشند. این کار می تواند انجام کارهای مهم روزمره را به شما یادآوری کند و باعث شود کاری از قلم نیفتد.

۲- جلسات غیر ضروری و غیر مرتبط خود را لغو کنید

اگر به برنامه ی کاری برخی از رهبران نگاهی بیندازید، درخواهید یافت شباهت زیادی به یک پازل غیر ممکن و ناقص دارد که تصویر اصلی روی جعبه ی آن هم گم شده است و معلوم نیست قرار است از دل آن چه چیزی بیرون بیاید. به هفته ی پیش روی خود نگاهی بیندازید و حد اقل ۲۰٪ از جلسات و ملاقات هایی که در مقایسه با اهداف شما «غیر ضروری» یا «غیر مرتبط» تلقی می شوند را لغو کنید. همچنین می توانید مسئولیت بعضی از آنها را به اعضای تیم خود بسپارید. به یاد داشته باشید که اولویت ها معمولاً تغییر می کنند و برنامه های کاری نیز به تبع آنها باید به سرعت به روزرسانی شوند.

۳- زمانی را به سکوت اختصاص دهید

بخشی از زمان اضافی ناشی از حذف جلسات را به سکوت و قرار گرفتن در فضای باز اختصاص دهید؛ جایی که در آن هیچ کاری به جز فکر کردن نداشته باشید.

۴- تلفن خود را بردارید

به کسی که به شما انرژی می دهد زنگ بزنید و برای وقت گذراندن در کنارش زمانی اختصاص دهید.

۵- پیشاپیش دچار نگرانی نشوید

از فکر کردن به کارهایی که می خواهید انجام دهید و برنامه ریزی بیش از حد برای آنها بپرهیزید. این کار بدون آنکه عملاً کاری انجام شده باشد انرژی شما را تحلیل می برد.

۶- به فکر خودتان باشید

هر روز به دو کار شخصی که فقط برای خودتان مهم است اولویت بدهید. این کار می تواند رفتن به باشگاه ورزشی، پرداختن به سرگرمی مورد علاقه، گذران وقت در کنار یک دوست و یا مطالعه ی یک کتاب جدید باشد.

۷- برای پایان روز کاری خود تشریفاتی در نظر بگیرید

اجازه ندهید تماس ها و پیام های موبایل شما، روز های کاری بی پایانی برایتان رقم بزنند. برای پایان روز خود تشریفاتی در نظر بگیرید و ۱۵ دقیقه از آن را به جمع بندی اهداف خود، نوشتن دستاورد های روزانه و برنامه ریزی برای فردا اختصاص دهید.

برای اینکه بهره وری خود را تقویت کنید، باید در مورد نحوه ی مصرف زمان، انرژی و منابع خود، بی رحمی ملاحظه کارانه ای داشته باشید. به این فکر کنید که چطور می توانید عادات بهتری برای خود رقم بزنید و اگر راه جدیدی به ذهنتان می رسد آن را امتحان کنید.

مطالب مرتبط

۵ روش کارآمد و ساده برای افزایش انگیزه کارکنان

دنیا پر از کارمندانی است که جز دریافت حقوق انگیزه‌ای برای کار کردن ندارند. این بی‌انگیزگی دلایل مختلفی از عدم امید به پیشرفت تا نادیده گرفتن تلاش‌ها و احساس عدم حمایت از سوی سازمان دارد اما در نهایت همه آنها به کاهش بازدهی پرسنل و کل مجموعه منجر می‌شوند.بر اساس مطالعه‌ای از موسسه «دیل کارنگی»... ادامه مطلب

چطور در محیط کار همکار خوبی باشیم؟

منزوی بودن در محیط کار برای کمتر کسی خوشایند است به ویژه اگر دلیل آن این باشد که از سوی دیگر همکاران پذیرفته نشده‌اید. اگر احساس می کنید همکارانتان شما را در جمع خود راه نمی‌دهند، شاید نیاز باشد برای بهبود روابطتان با آنها راهکارهایی را که در ادامه مطرح شده در پیش بگیرید.رفتارهای آزار... ادامه مطلب

با این ۵ روش حافظه خود را تقویت کنید

فراموش کردن لیست خرید، شماره تماس، مطالب درسی یا تاریخ تولید عزیزان مشکلی است که گریبان گیر بسیاری از ما شده اما با استفاده از چند تکنیک ساده و تقویت حافظه می‌توان حتی همه مطالب را به راحتی به خاطر سپرد.«Nelson Dellis» که با به خاطر سپردن عدد پی تا ۱۰ هزار رقم و صدها... ادامه مطلب

چطور ارزش خود را در محیط کار ارتقا دهیم؟

همه ما به دنبال ارتقای ارزش خود در محیط کار هستیم چرا که در این صورت مسیر ارتقای شغلی هموار شده و شانس افزایش دستمزد هم بیشتر می‌شود. برخی ممکن است برای نشان دادن ارزش خود سراغ راه‌های اشتباهی نظیر بر عهده گرفتن مسئولیت های بیش از حد یا تخریب همکاران بروند که نه تنها... ادامه مطلب

۶ راه برای متقاعد کردن دیگران به انجام خواسته شما

اگر شما جزو کسانی نباشید که تارک دنیا شده و در گوشه‌ای عزلت اختیار کرده‌اید، احتمالا خواسته‌های بسیاری دارید که شامل استخدام در شغل دلخواه و ارتقای شغلی و اگر از مخاطبان کم سن‌تر دیجیاتو باشید داشتن موبایل، کنسول و کامپیوتر قوی‌تر می‌شود.شاید رسیدن به این خواسته‌ها تا حدودی دور از دسترس به نظر برسد... ادامه مطلب

۷ راه برای افزایش اعتماد به نفس در مصاحبه استخدامی

پیدا کردن شغل آنقدر سخت شده که مصاحبه استخدامی برای هر کس می‌تواند دلهره‌آور باشد. این استرس اگر در حد معقول باشد به نفع افراد تمام می‌شود اما اغلب اوقات به حدی می‌رسد که ورق برگشته و مصاحبه به یک شکست تمام عیار بدل می‌شود. اگر تصور حضور در مصاحبه استخدامی ضربان قلب شما را... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟