دوش حمامی که آب را تصفیه و دوباره به لوله باز می گرداند

دوش حمامی که آب را تصفیه و دوباره به لوله باز می گرداند

شاید هرگز به فکرتان خطور نکند که با یک دوشِ لوکسِ حمام بتوانید کاری در جهت حفظ محیط زیست، صرفه جویی در آب و پیشگیری از هر نوع آلودگی ناشی از وسایل گرماساز به انجام برسانید اما یک استارتاپ هلندی به نام «هامولس» چنین وسیله ای را ساخته و عرضه نموده است.

دوش الکتریکی ساخته شده توسط این شرکت را می توان یکی از جالب ترین وسایل خانه برشمرد که مزایای فراوانی دارد اما بزرگ ترین ایرادش این است که برای خرید آن باید هزینه زیادی را متقبل شوید.

برای آگاهی از کارکرد این وسیله در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

بزرگ ترین تفاوت میان دوش الکتریکی و دیگر مدل های موجود در بازار این است که این وسیله به ظاهر معمولی، آب را بازیافت می کند، به این صورت که، آبی که هنگام شستشو در کف حمام در فضای زیر دوش جمع می شود را تصفیه نموده، آن را گرم می کند و دوباره به لوله های دوش باز می گرداند.

روند بازیافت آب های حاصل از شستشو تا حداکثر ۷ بار تکرار می شود. این پروسه کمک می کند تا ۱۵ لیتر آب گرم تازه به هر چرخه اضافه گردد؛ به این مفهوم که تا ۸۰ درصد در مصرف برق یا گاز و تا ۹۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی می گردد.

سیستم فیلتر آن نیز به این صورت است که آب را از داخل فیلتر جامدی که درست روی چاه حمام نصب شده عبور می دهد. سپس آب به درون فیلتر UV ارسال می گردد تا همه باکتری ها و آلودگی ها موجود در آن کشته شوند و دست آخر با یک لیتر و نیم آب داغ تازه ترکیب می گردد تا دمای آب تصفیه شده به دمای آب دوش برسد.

برای استفاده از این دوش لوکس تنها کاری که فرد باید انجام دهد این خواهد بود که هر سال یکبار یک شیشه سرکه رقیق شده درون لوله ها بریزد تا هرگونه رسوبات آهکی انباشته شده در آنها شسته شده و از بین بروند. همچنین، فیلتر موجود بر روی چاه حمام را هر چند وقت یکبار آبکشی و تمیز نماید.

باید اضافه نمائیم که فناوری های این دوش به همین موارد ختم نمی گردند، بلکه در سرتاسر پانل جلویی این دستگاه هم یک بلندگوی بلوتوثی تعبیه شده. پیش از حمام کردن می توانید تلفن هوشمند خود را با آن جفت نمایید و در طول دوش گرفتن از برنامه های رادیو یا موسیقی های موجود در موبایلتان لذت ببرید.

روی نمایشگر دوش چهار کلید تعبیه شده که به فرد اجازه می دهند آن را فعال یا غیرفعال نماید و همچنین می توانید به واسطه آنها دمای آب را نیز کم یا زیاد نمائید. همچنین اپلیکیشنی برای iOS و اندروید نیز دارد که مثلا به کاربر کمک می کند تا حساب کند هر روز صبح چقدر در مصرف آب و هزینه های آن صرفه جویی نموده و به واسطه آن حس خوبی به او دست دهد.

در آخر هم باید در مورد قیمت این وسیله بگوئیم که بسیار گران است و خرید آن حدود ۳۱۹۰ دلار برایتان هزینه خواهد داشت. اما در عوض پس از آن هزینه مصرف آب خانه بسیار کمتر خواهد شد و از این طرف می توانید جبران خسارت کنید.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato