سونی به دنبال ساخت باتری با 40 درصد عمر طولانی تر است

سونی به دنبال ساخت باتری با 40 درصد عمر طولانی تر است

سونی به دنبال ساخت باتری با 40 درصد عمر طولانی تر است

طول عمر باتری را می توان پاشنه آشیل بسیاری از شرکت های تولید کننده تلفن هوشمند برشمرد. با اینکه در تولید فناوری های شارژ سریع گام های بزرگی برداشته شده و محصولات متعددی از آن بهره می گیرند اما هنوز نمی توان بدون بزرگ نمودن بدنه فیزیکی باتری، طول عمر آن را افزایش داد.

تقریبا همه کمپانی های فعال در حوزه موبایل ترجیح می دهند به جای استفاده از باتری بزرگ تر و در نتیجه میزان شارژدهی بیشتر، اندازه آن را باریک و کوچک بسازند تا به واسطه آن بتوانند ضخامت کلی بدنه اسمارت فون را تا حد امکان کاهش دهند.

اما گویا سونی تصمیم گرفته تحولی در این ساختار ایجاد نماید. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. 

اصلی ترین تصمیم کمپانی ژاپنی یاد شده، کنار گذاشتن باتری های لیتیوم-یونی است که از سال ۱۹۹۱ میلادی تاکنون به عنوان استاندارد باتری وسایل الکتریکی مورد استفاده قرار می گرفته. سونی در نظر دارد از نوعی باتری با ظرفیت بالا استفاده نماید که بر ترکیبات سولفوری مبتنی است.

در حالت عادی، الکترود باتری های سولفوری در طول هر دوره شارژ بسیار سریع در الکترولیت حل می شوند که موجب کاهش ظرفیت باتری می گردد. اما سونی ادعا می کند راه حلی برای رفع این مشکل یافته و قادر است نوعی باتری با ترکیب سولفوری بسازد که تا ۴۰ درصد ظرفیت بیشتری دارد.

بر اساس این ادعا، مثلا یک تلفن هوشمند همانند نکسوس ۶P می تواند با حفظ همین اندازه و ضخامتی که اکنون دارد، یک باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی را به جای نمونه ۳۲۲۰ میلی آمپر ساعتی موجود، در خود جای دهد. یا به طور مثال، سامسونگ گلکسی S6 را می توان به جای باتری ۲۵۵۰ میلی آمپر ساعتی کنونی به یک باتری ۳۷۵۰ میلی آمپر ساعتی مجهز نمود یا ظرفیت باتری آیفون ۶ را هم از ۱۸۱۰ به ۲۵۳۰ میلی آمپر ساعت افزایش داد.

البته جا دارد اشاره کنیم استفاده از باتری سولفوری فقط به منظور حفظ باریکی بدنه موبایل هاست تا در عین حال ظرفیت باتری بیشتری را نیز با خود همراه داشته باشند.

در آخر بد نیست بدانید شرکت سونی یکی از برجسته ترین تولیدکننده های باتری در دنیا به شمار می رفت و نخستین شرکتی بود که نسخه تجاری باتری لیتیومی-یونی را در سال ۱۹۹۱ میلادی روانه بازار نمود. اما در طول سال های پس از آن به تدریج جایگاه خود را از دست داد و اکنون قصد دارد با ایجاد یک تحول دیگر، دوباره نام خود را در این زمینه بر سر زبان ها بیندازد.

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل