واحد پردازنده خارجی هدست پلی استیشن، دقیقا چه نقشی ایفا می کند؟

واحد پردازنده خارجی هدست پلی استیشن، دقیقا چه نقشی ایفا می کند؟

همان طور که پیش از این، بارها در اخبار خوانده ایم، هدست واقعیت مجازی پلی استیشن، به همراه یک پردازنده خارجی عرضه خواهد شد. چندی پیش، این پردازنده به جمعی از خبرنگاران نشان داده شد و خبرنگار وب سایت Polygon اعلام کرد که واحد پردازنده مورد بحث، اندازه ای برابر با کنسول Wii نینتندو دارد.

اما اخیرا، تصاویر و اطلاعاتی از واحد پردازنده هدست پلی استیشن به بیرون درز کرده است که می تواند ما را بیش تر با این دستگاه آشنا کند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

با توجه به گزارش بخش دیجیتال فاندری وب سایت یوروگیمر، که به پردازنده مذکور دسترسی داشته است، سخت افزار فعلی، اندازه ای برابر با ۱۴۰ در ۱۴۰ در ۳۵ میلی متر دارد. برای قیاس باید گفت که کنسول Wii، حدود ۲.۲ برابر این اندازه است؛ بنابراین با دستگاهی کوچک تر از آن چه اعلام شده بود، مواجه هستیم

اما باید خاطر نشان کرد که با وجود کوچک بودن اندازه پردازنده نسبت به کنسول Wii، این واحد هم چنان بزرگ تر از آن چه سونی در اوایل توسعه پروژه مورفیوس قول اش را داده بود، است.

jpg

واحد پردازنده مورد بحث، در میان هدست واقعیت مجازی و کنسول پلی استیشن ۴ قرار می گیرد. پشت پردازنده، یک ورودی HDMI، یک خروجی HDMI، پورت یو اس بی و ورودی کابل برق قرار گرفته است. در همین حال و در جلوی دو دستگاه، دو ورودی تعبیه شده که هدست به آن ها متصل شود؛ سپس، خود پردازنده به کمک کابل یو اس بی، به پلی استیشن ۴ متصل خواهد شد.

اما سوال اینجاست که واحد پردازنده خارجی، دقیقا چه نقشی ایفا می کند؟ این دستگاه در کنار سخت افزار پلی استیشن ۴، پردازش تصویر را بهبود می بخشد و به هدست کمک می کند که تصاویر را به صورت ۱۰۸۰p و با فریم ۱۲۰ به نمایش در بیاورند. در همین حال، خروجی HDMI، به کنسول اجازه می دهد که تصاویر را علاوه بر هدست، روی تلویزیون نیز به نمایش در بیاورند.

مشخصا چنین اعمالی، ممکن است فشار زیادی به پردازنده وارد کند و دمای آن را افزایش دهد. اما دیجیتال فاندری تایید کرده که به لطف فن ۲۵ میلی متری داخل دستگاه، پردازنده نه داغ می شود و نه صدایی از خود بروز می دهد. بنابراین می توان به این نتیجه گیری رسید که احتمالا چیپ مورد استفاده قرار گرفته در دستگاه نیز، از قدرت زیادی برای مقابله با گرما برخوردار است.

با همه این اوصاف، هنوز تاریخ انتشار و نحوه قیمت گذاری هدست واقعیت مجازی پلی استیشن مشخص نیست. سونی قبلا گفته بود که این هدست، ممکن است قیمتی برابر با یک کنسول بازی داشته باشد. با توجه به این واحد پردازنده، بعید به نظر نمی رسد که حرف سونی به حقیقت بپیوندد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato