روکش فرمان هوشمندی که مانع رانندگان برای کار با تلفن همراه در حین رانندگی می شود

روکش فرمان هوشمندی که مانع رانندگان برای کار با تلفن همراه در حین رانندگی می شود

همه ساله در نمایشگاه CES شاهد معرفی محصولاتی خلاقانه و نو هستیم که قصد دارند بخشی از مشکلات روزمره ما را مرتفع سازند. یکی از ایده های جالب ارائه شده در نمایشگاه امسال یک روکش فرمان هوشمند است که تلاش دارد مانع پرت شدن حواس رانندگان به تلفن همراهشان در حین رانندگی شود.

بی توجهی رانندگان به جلو همه ساله باعث وقوع تصادفات فراوانی در سرتاسر دنیا می شود. بر طبق آمار در سال ۲۰۱۳ حدود ۳۱۵۴ نفر در کشور آمریکا به علت "حواس پرتی راننده" جان خود را در تصادفات رانندگی از دست داده اند. طی سالیان اخیر مشغول بودن با تلفن همراه یکی از مهمترین عوامل چنین حواس پرتی هایی بوده است. بنابراین هر تکنولوژی و ابداعی که بتواند به رفع این معضل کمک کند، می تواند جان انسان های بسیاری را نجات دهد.

روکش فرمان هوشمند دقیقاً با این هدف طراحی شده و قرار است همواره مراقب باشد دو دست راننده در حین رانندگی روی فرمان باقی می ماند. این بزار در سه حالت به کاربر خود به کمک نور و صدا هشدار خواهد داد. اول این که یکی از دستان به مدت طولانی از روی فرمان برداشته شود. این که هر دو دست هرچند برای چند لحظه روی فرمان نباشند، یا این که دستان راننده برای مدتی طولانی در کنار هم قرار بگیرند (که این یعنی احتمالاً راننده می خواهد هم با تلفن همراه کار کند و هم هدایت خودرو را در اختیار داشته باشد.)

علاوه بر این ها این روکش فرمان به بلوتوث مجهز شده تا بتواند اخطارهای لازم را از طریق تلفن همراه کاربر به والدین یا مدیر یا هر فرد دیگری ارسال نماید. به علاوه این که قرار است در آینده از موادی در ساخت این روکش استفاده شود که بتواند از ژست های حرکتی نیز پشتیبانی کند. در آن صورت راننده می تواند بدون برداشتن دست از روی فرمان به کنترل موبایل خود بپردازد.

این روکش هوشمند که از جنس چرم باکیفیت ساخته شده قرار است تا نیمه های سال ۲۰۱۶ و با قیمت ۱۹۹ دلار به بازار عرضه شود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato