میزان فروش اسمارت فون های هوآوی در سال گذشته 44 درصد رشد داشته

میزان فروش اسمارت فون های هوآوی در سال گذشته 44 درصد رشد داشته

هوآوی توانست با فروش بیش از یکصد میلیون دستگاه تلفن هوشمند در یک سال به عنوان نخستین کمپانی چینی سازنده موبایل در جهان مطرح گردد و به رقیبی برای شرکت های بزرگی همانند سامسونگ و اپل تبدیل شود.

شرکت ساکن در شنزن در روز چهارشنبه هفته گذشته اعلام نمود آمار فروش آنها در سال گذشته میلادی ۴۴ درصد افزایش داشته و به طور دقیق، ۱۰۸ میلیون دستگاه موبایل در سال ۲۰۱۵ فروخته اند.

رشد این کمپانی درست زمانی رقم خورده که بیشتر تولید کننده های موبایل و پیشگامان این عرصه سال سختی را برای خود متصور گشته اند. به طور مثال، غول تکنولوژی کره ای اعلام نموده که به دلیل کاهش تقاضای جهانی برای موبایل و افزایش تعداد کمپانی های ارائه دهنده این دستگاه ها، سال ۲۰۱۶ چندان پربار به نظر نمی رسد و احتمال دارد درخواست ها کمتر از انتظار آنها باشند. در همین راستا، وب سایتی همانند Nikkei نیز گزارش نموده که احتمال داده می شود اپل تولید مدل های جدید آیفون خود را در سه ماهه جاری سال تا ۳۰ درصد کاهش دهد زیرا هنوز تمامی نمونه های تولید شده فروخته نگشته اند.

پیرو تمامی این تفاسیر، باید گفت که برخی تحلیل گران همانند کارولینا میلانسی اعتقاد دارند که هنوز خیلی زود است که بگوئیم هوآوی می تواند رقیب اصلی سامسونگ و اپل باشد زیرا سازنده های موبایل چینی دیگری همانند شیائومی و لنوو نیز محصولاتی با قیمت های مناسب دارند که نیاز بسیاری از اقشار جامعه را برآورده می گردانند. وی همچنین اظهار داشته: «درست است که هوآوی در ۶ ماه گذشته در کشور چین رشد زیادی داشته اما نمی توان آن را در جایگاه سومین برند برتر موبایل دسته بندی نمود و فقط می توان گفت از تولید کننده های کوچک موبایل های اندرویدی همانند شیائومی و امثال آن پیشی گرفته»

شرکت مورد بحث در حال حاضر حدود ۷.۵ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده این در حالی است که غول تکنولوژی کره ای ۲۳.۸ و شرکت ساکن کوپرتینو ۱۳.۵ درصد از بازار را در قبضه خود دارند.

به ادعای شرکت هوآوی، آنها در میزان فروش سال به سال خود ۷۰ درصد رشد داشته اند و توانسته اند به درآمد ۲۰ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۵ دست پیدا نمایند.

این در حالی است که به گزارش IDC رشد جهانی فروش موبایل در سال گذشته حدود ۱۰.۴ درصد کاهش داشته است.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato