نبرد تمام هیبریدی؛ هیوندای آیونیک برای رقابت با تویوتا پریوس معرفی شد

مدل پریوس تویوتا، تاثیر گذارترین خودرو هیبریدی جهان است، اما حالا رقیبی از شرق آسیا را مقابل خود می بیند.

هیوندای مدل آیونیک را با ظاهری نزدیک به پریوس به بازار فرستاده و مستقیما به بازار کم رقیب این مدل مشهور از تویوتا وارد شده است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

از نظر زمانی در بازه زمانی حساسی بین نمایشگاه تکنولوژی CES و نمایشگاه خودرو دیترویت هستیم و خودروسازان با زیرکی به ارائه اطلاعات جالب از محصولات تازه خود می پردازند.

از این رو تاکنون اطلاعات کاملی از هیوندای آیونیک منتشر نشده است، اما آنطور که از شواهد پیداست با یک خودرو آیرودینامیک با بدنه ای به سبک پریوس طرف هستیم.

HYUNDAI-2

موتور ۱.۶ لیتری تزریق مستقیم و پاک این خودرو قادر به تولید ۱۰۳ اسب بخار قدرت است و یک موتور برقی ۴۳ اسب بخاری توان تکمیلی را از طریق گیربکس شش سرعته دوبل کلاچ در اختیار چرخ های جلو قرار می دهد.

مهمترین پرسش این است که آیا این مدل از پریوس کاربردی تر و کم مصرف تر خواهد بود؟

جواب دقیق روشن نیست. به نظر می رسد که مصرف سوخت این خودرو نزدیک به پریوس و در حدود ۴ لیتر در یکصد کیلومتر باشد.

باید صبر کرد تا خودرو در اولین آزمایش مجلات مستقل مورد نقد و بررسی قرار گیرد، اما پریوس علاوه بر عملکرد فنی و چهره نه چندان زیبا، از نظر دوام فنی نیز خودرو خارق العاده ای محسوب می شود.

این درحالیست که خودروهای هیبریدی اساسا تکنولوژی های پیچیده ای دارند و در صورت مهندسی ضعیف، می توانند دمار از روزگار مالکان در آورند.

هرچند آیونیک اولین محصول هیبریدی کیا و هیوندای نیست و این دو برند که در واقع یک کمپانی واحد محسوب می شوند، پیش تر نیز محصولات هیبریدی را در سبد خود داشته اند و با نقاط ضعف و قدرت این تکنولوژی آشنایی دارند.

HYUNDAI-1

در هر صورت، تولید آیونیک می تواند به معنای اعلام جنگ هیوندای با قدرتمند ترین خودروساز جهان یعنی تویوتا باشد.

باید دید اینبار هم کره ای ها می توانند در بازار فروش موفق عمل کنند یا در مقابل نماد بی بدیل عملکرد و دوام، سر تعظیم فرود می آورد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟