غرفه یک شرکت چینی در CES 2016 توسط پلیس ایالات متحده مصادره شد

روز گذشته در جریان نمایشگاه CES 2016، شرکت چینی تولید کننده اسکیت بورد تک چرخ Trotter توسط پلیس ایالات متحده آمریکا مورد بازرسی و مصادره قرار گرفت. گویا محصول تولیدی این شرکت، کپی کامل و بی نقصی از روی محصول کمپانی آمریکایی Future Motion بوده و از این رو دادگاه رای کاملی به نفع شرکت ساکن سیلیکون ولی ارائه کرده است.

اسکیت بورد الکتریکی Onewheel، توسعه یافته توسط Future Motion، عملکردی کاملا مشابه با Trotter دارد و آمریکایی ها از اینکه پتنت های شان چنین آشکارا نقض شده بسیار عصبانی هستند. دو پتنت فیوچر موشن برای این محصول، واضحا در محصول چینی نقض شده و دادگاه شکایت آمریکایی ها را قبول کرده است.

پس از صدور رای به نفع فیوچر موشن، پلیس ضمن ضبط تمامی اسکیت بوردهای الکتریکی این شرکت چینی، غرفه شان را هم مصادره کرد و بست. شرکت فیوچر موشن، سال 2014 در وبسایت کیک استارتر کمپینی برای محصول خود راه انداخت که در مدت زمانی اندک موفق به جذب سرمایه 600 هزار دلاری گشت. وان ویل های این شرکت 1500 دلار قیمت دارند در حالی که Trotter با یک سوم همین قیمت، از طریق علی بابا فروخته می شود.

براساس گزارش بلومبرگ، Consumer Technology Association، انجمنی که CES را برگزار می کند، مقرراتی در مورد چنین اختلافاتی دارد اما گویا مشاجره میان دو شرکت نتیجه ای نداشته و فیوچر موشن تصمیم گرفته از راه قانونی اقدام کند.

Mobit

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟