مرسدس از خودروی کلاس ای خود با سیستم هدایت نیمه خودکار پرده برداشت

اگر خاطرتان باشد، در جریان CES امسال، مرسدس بنز، تبلیغات زیادی را برای خودروی کلاس ای ۲۰۱۷ خود به راه انداخت و حالا ظاهرا تصمیم گرفته تمامی جزئیات مربوط به آن را با علاقمندانش در میان بگذارد.

این سدان بین مدل حجم بالای کلاس سی و پرچمدار اس قرار دارد و یکی از جدیدترین محصولات مرسدس بنز است که زبان طراحی جدید آن را به ارث برده و همانطور که ممکن است انتظارش را داشته باشید، اندکی شبیه به نمونه ساده تری از خودروی کلاس اس به نظر می آید.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اما علت اینکه چرا، مرسدس بنز در جریان CES تصمیم گرفت این خودرو را تبلیغ کند تنها یک چیز است: تکنولوژی (این خودروساز، اتومبیل کلاس ای خود را پیشرفته ترین وسیله نقلیه تولیدی در تاریخ فعالیتش قلمداد کرده است).

بگذارید نگاهی داشته باشیم به امکانات خودروی مورد بحث: اصلی ترین قابلیت در نظر گرفته شده برای آن Drive Pilot نام دارد که در واقع نوعی سیستم نیمه خودکار است و می تواند ماشین را در بزرگراه ها و با بیشینه سرعت ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت مدیریت نماید (و ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت وقتی علائم جاده ای مشخص نباشند یا اصلا وجود نداشته باشند).

درست مانند سری ۷ بی ام و، کلاس ای مرسدس هم قادر است پارک و خروج از پارکینگ را به صورت خودکار و با استفاده از یک اپلیکیشن موبایلی انجام دهد.

اما شاید ابتکاری ترین تکنولوژی به خدمت گرفته شده از سوی مرسدس بنز مجموعه کنترل های حساس به تاچی باشند که روی فرمان ماشین تعبیه شده اند و به راننده امکان می دهند که با سوایپ کردن رابط کاربری خودرور را تحت کنترل درآورد.

حالا که حرف از رابط کاربری به میان آمد، باید یادآور شویم که اینترفیس کلاس ای نیز از نو طراحی شده و روی یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی نمایش داده می شود. البته نمی توان این نمایشگر را بزرگ ترین نوع مورد استفاده در صنعت خودرو قلمداد کرد (این افتخار همچنان به نام تسلا ثبت شده است) اما در هر حال، باز هم برای یک خودرو بزرگ قلمداد می شود.

نکته دیگر اینکه این ماشین همراه با تکنولوژی V2V و V2I ارائه می شود (به ترتیب به معنای تکنولوژی ارتباطی خودرو با خودرو و خودرو با زیرساخت) که به راننده امکان می دهد اطلاعات مورد نظرش را برای ماشین های کناری، چراغ های راهنمایی و مواردی از این دست ارسال کند (یا بالعکس).

تکنولوژی V2V قطعا نقش بسزایی در افزایش ایمنی سفرهای جاده ای ایفا خواهد کرد، البته به شرطی که تعداد زیادی از ماشین های مجاور شما از آن پشتیبانی کنند، در هر حال انتظار می رود که این فناوری حداکثر ظرف یک یا دو سال آینده به صورت فراگیر وارد صنعت خودرو شود.

این ماشین در زمان عرضه اش به بازار آمریکا صرفا از نوع توربوشارژ چهار سیلندر با ۲۴۱ اسب بخار خواهد بود که با در نظر داشتن این نکته که برخی مدل های آن قدرتی برابر با ۵۷۷ اسب بخار دارند می توان گفت که این رقم اندکی پایین است. گفتنی است که خودروی کلاس ای در اواسط سال ۲۰۱۶ میلادی به بازار آمریکا عرضه می گردد.

zlmhnyvtgpqse33uyvhg

rysdcgi9axetvehuqwow

sn2l1oietjdqjdcoq4lt

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟